Teknoloji

Facebook Haber Kaynağınızda İş Önerisi Aracını Test Ediyor

Facebook, Haber Kaynağınızdaki gönderilerin ve reklamların altında görünecek yeni bir iş keşif aracını test ediyor. Bu özellik, ilgilendiğiniz konuları seçmenizi isteyecek ve ardından seçimlerinize göre size işletmelerin önerdiği içerikleri sunacaktır.

Facebook İşletmelere Daha Fazla Tanıtım Sağlıyor

Facebook, iş bulma aracını Facebook for Business blogundaki bir gönderide duyurdu ve bu özelliğin, kullanıcıların “kendi başlarına bulamayabilecekleri yeni işletmeleri keşfetmelerine ve değerlendirmelerine” yardımcı olabileceğini belirtti.

Bu özellik, yiyecek, kıyafet, güzellik ürünleri ve daha fazlasını satan işletmelerin gönderilerinin ve reklamlarının altında bir dizi ilgili resim gösterecektir. Daha sonra sizi ilgilendiren bir resme tıklayabilirsiniz ve size önerilen işletmelerin bir beslemesi sunulur.

Bu güncelleme, büyük olasılıkla Apple’ın, uygulamaları, kullanıcıların verilerini izlemek için izin istemeye zorlayan Uygulama İzleme Şeffaflığı politikasına bir tepkidir. Facebook, bu politikanın platformda reklam veren küçük işletmelere zarar vereceğinden şikayet etti ve hatta iOS kullanıcılarını etkinlik takibini seçmeye teşvik eden bir bildirim sunacak kadar ileri gitti.

Facebook Apple’a Karşı Mücadele Ediyor

İş bulma aracı, Facebook’un Apple’ın İzleme Şeffaflığı politikasını atlatmasının bir başka akıllıca yolu. Facebook, kullanıcıların neyi tıkladığını görerek, reklamları satmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri toplayabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %