Teknoloji

Facebook, Grupları Denetlemeye Yardımcı Olan Yeni Yönetici Araçlarını Başlattı

Sosyal medyadaki grupları yönetmek, sürekli çevrimiçi olarak patlak veren tartışmalarla, işlerin en kolayı değil. Bununla mücadele etmek için Facebook, yöneticilerin Facebook gruplarındaki yorumları daha kolay yönetmesine yardımcı olacak bazı yeni yönetici araçları başlattı.

Facebook, Grupları Yönetmek için Yeni Yönetici Araçlarını Başlattı

Bir blog gönderisinde Facebook, yöneticiler için grup moderasyonunu kolaylaştırmak için bazı yeni yönetici araçlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu yeni araçlar, yönetici araçları ve ayarları için yeni bir ana sayfa, yapay zeka destekli bir yorum moderatörü ve daha fazlasını içerir.

Facebook, yeni araçların birçoğunun kullanıcı geri bildirimlerine dayandığını ve aslında talep edildiğini açıkladı. Sosyal medya platformu, Facebook gruplarını yöneten 70 milyondan fazla aktif yönetici olduğunu da ekledi, bu nedenle bu yeni araçların büyük bir fayda sağlaması muhtemel.

Daha da ileri giderek Facebook, “topluluk liderlerinin Facebook’taki toplulukların kalbinde yer aldığını” ve bazen “tartışmalı konuşmaların ortaya çıktığını” kabul etmeye devam etti. Facebook ayrıca grupları güvende tutmanın “Facebook için bir öncelik” olduğunu vurguladı ve görünüşe göre bu yeni yönetici araçları bunu test ediyor.

Facebook’un Yeni Yönetici Araçları Nelerdir?

En göze çarpan yeni araç, şu anda test aşamasında olan Facebook’un “çatışma uyarıları” adlı yapay zeka destekli özelliğidir. Yeni özellik, AI bir grupta “tartışmalı veya sağlıksız konuşmalar” tespit ettiğinde grup yöneticilerine bir bildirim gönderecek.

Diğer yeni yönetici araçlarının çoğu yoruma dayalıdır. Facebook grup yöneticileri bir gönderiye yapılan yorumları yavaşlatabilir. Örneğin, yeni bir gönderiye yapılan yorumlar dakikada bir ile sınırlı olabilir. Yöneticiler ayrıca gönderilerdeki yorum miktarını geçici veya kalıcı olarak sınırlayabilir.

Yeni bir araç, yeni üyelere odaklanır. Yöneticiler, diğer tüm kullanıcılar için geçerli olmasına rağmen, yeni üyelerin paylaşımda bulunmasını veya yorum yapmasını kısıtlama olanağına sahip olacaktır. Grup yöneticileri, gruplarda istenmeyen reklamları durdurmak için tanıtılan gönderileri de reddedebilir.

Tüm yeni araçlar, Facebook’taki yeni Yönetici Ana Sayfasında bulunur. Buradan grup yöneticileri de grup ayarlarına hızlı erişim sağlayabilir.

Facebook Kötü Davranışları Daha Ciddiye Alıyor

Sosyal medyada sürekli kötü davranış ve tartışmaların yaşandığını hepimiz biliyoruz. Yeni yönetici araçlarıyla Facebook’un kötü davranışları daha ciddiye aldığı görülüyor.

Son zamanlarda kullanıcılar ve kuralları ihlal eden gönderiler için ilgi odağı haline gelen Facebook, belki de bu yeni yönetici araçlarını kötü davranışları tamamen durdurmak için bir tavırla başlattı. Her iki durumda da, yöneticiler Facebook gruplarını yönetmek için çok daha kolay bir zamana sahip olacaklar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %