Teknoloji

En İyi Katlanabilir Telefonlar 2022

Katlanabilir form faktörü nihayet olgunlaştı ve birçok ana marka son aylarda kendi versiyonlarını piyasaya sürdü. Samsung, OPPO, Vivo, Motorola ve hatta Huawei gibi şirketler, son birkaç yılda birden fazla katlanabilir ürün piyasaya sürerek tüketicilerin bu niş segmentte sahip oldukları seçeneklerin sayısını artırdı. Ve yıllar geçtikçe ve teknoloji daha iyi hale geldikçe, orta ve düşük seviye markaların bile bu özel segmente girmesini bekleyebiliriz. 

2022’de katlanabilir bir akıllı telefon arıyorsanız, özellikle Çin’de yaşıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Bununla birlikte, uluslararası tüketiciler bile dikey veya yatay katlama tasarımı gibi birkaç form faktöründe çeşitli seçeneklere sahiptir. 

Öyleyse, 2022’nin En İyi Katlanabilir Akıllı Telefonlarından bazılarına bir göz atalım. 

Galaxy Z Fold3

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Samsung, form faktörünün piyasaya ilk girişinden bu yana katlanabilirlerin öncüsü olmuştur. Z Fold3, şirketin üçüncü nesil katlanabilir cihazı ve nihayet piyasada mükemmele yakın bir katlanabilir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Yapı ve menteşe kalitesini iyileştirir ve hatta tasarımının sağlamlığını garanti eden suya dayanıklılık ile birlikte gelir. Dahası, 7 inç+ açılmamış ekranından tam olarak yararlanarak (ayrı olarak satın alınması gereken) bir ekran kalemi bile ekleyebilirsiniz. 

Kapak ekranı ayrıca yüksek çözünürlüklü bir panel ve 120Hz yenileme hızı ile güçlendirilirken, içerideki ana ekran dinamik bir AMOLED panel ve sınıfında lider bir ekran altı kamera alır. 

Galaxy Z Fold2

Galaxy Z Fold3 bütçeniz dahilinde değilse üzülmeyin. Geçen yılki Z Fold 2 , mevcut fiyatı için rekabetçi bir cihaz ve 2021’in en iyi katlanabiliri, 2022’de hala satın almaya değer. 

Telefon, Z Fold3 ile benzer bir form faktörüne, 7,6 inç dahili ekrana ve 6,2 inçlik bir kapak ekranına (daha düşük çözünürlüğe sahip olsa da) sahiptir. Telefon, halefinden daha ağır ve hantal olsa da, özellikle son yazılım güncellemelerinden sonra, yeni cihazın özelliklerinin çoğuna sahip olmaya devam ediyor. Bu nedenle, Z Fold3’ten biraz daha ucuz bir katlanabilir istiyorsanız, çoklu görev ve üretkenlik görevleri için bu en iyi seçeneğiniz olacaktır. 

Galaxy Z Flip3

Flip telefonlar, dikey katlanır akıllı telefonlar şeklinde bir geri dönüş yaptı. Bu nedenle, pek çok tüketicinin normal yatay katlama cihazları yerine bu kapaklı tasarımı tercih etmesi şaşırtıcı değil. 

Üçüncü nesil Galaxy Z Flip3, şu anda piyasada bulabileceğiniz en iyi dikey katlama cihazıdır. Daha büyük 1,9 inç kapak ekranı ve IPX8 sertifikası (Z Fold3’e çok benziyor) gibi geçen yılki modelden yapılan yükseltmeler, onu öncekilerden önemli ölçüde daha iyi bir cihaz haline getiriyor. İçeride, Snapdragon 888 yongası ve 8 GB RAM ile 6,7 inç AMOLED 120Hz panel elde edersiniz. Cihazın indirimli başlangıç ​​fiyatını da göz önünde bulundurursak piyasada kompakt ve nispeten daha ucuz katlanabilir bir model arayanlara Z Flip3’ü rahatlıkla önerebiliriz.

Diğer tüm kapaklı katlanabilir ürünler gibi, pil ömrünün hala en zayıf bölümlerinden biri olduğunu unutmayın. Şarj hızı 15W kablolu şarjda da harika değil, ancak 10W kablosuz şarj desteği alıyorsunuz.

Huawei Mate XS

Huawei Mate XS sınırlı bir uluslararası sürüm görmüş olabilir, ancak Google uygulamaları olmadan yaşayabiliyorsanız telefon mükemmel bir katlanabilir. 

Telefon, dışa doğru katlanan tasarımına devam ediyor ve 6,6 inçlik bir kapak ekranı oluşturmak için katlanan 8 inçlik tek bir büyük ekran getiriyor. Evet, bu tasarım oldukça benzersiz ve Samsung katlanabilir modelinden farklı bir yaklaşım. Bir Kirin 990 yongası, 8GB RAM, 512GB depolama ve teknik özellikler departmanına bakan 40MP led dörtlü kamera ile Huawei Mate XS, birkaç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen oldukça güçlü bir katlanabilir. 

Google App desteği olmasaydı, Mate XS çok daha yaygın bir sürüm alacaktı. Bununla birlikte, telefonu almak hala oldukça zor. Bu nedenle, oldukça iyi bir katlanabilir olmasına rağmen, büyük olasılıkla başka bir markadan bir cihaz seçmeniz gerekecek.

Moto Razr 2020 5G

Motorola, Razr serisini birkaç yıl önce Razr katlanabilir serisiyle hayata döndürdü. Ve şirketin katlanabilir son Razr kapağı olan Razr 2020, 2022’de hala iyi bir cihaz. Şirket, Samsung rakibinden daha büyük olan 2,7 inçlik daha büyük bir harici ekranla kapaklı form faktörü üzerine inşa ediyor 6.2 inçlik dahili panel. 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanına sahip orta sınıf bir Snapdragon 765G işlemci tarafından desteklenmektedir. Arkada OIS’li bir 48MP atıcı ve 20MP selfie atıcı var. 

Diğer kapaklı katlanabilir ürünler gibi, pil yine dezavantajlarından biridir. Bununla birlikte, ara sıra yapılan indirimlerle, telefon 1000 doların altında satın alınabilir ve bu da onu Galaxy Z Flip3’e iyi bir alternatif haline getirecektir.

Royole FlexPai 2

Royole FlexPai 2 Gece Yarısı Siyahı

Royole FlexPai, 2018’de ilk katlanabilir akıllı telefonu duyurduğunda büyük markalardan gök gürültüsünü çaldı. Birçoğumuz küçük çaplı bir markanın büyük manşetlere çıktığını duyunca şaşırdık ama dürüst olmak gerekirse, ilk nesil mükemmel olmaktan çok uzaktı. Neyse ki, şirketin ikinci nesil modeli FlexPai 2, ilk neslin tüm özelliklerini geliştiriyor ve günlük kullanım için daha uygun. Şirket, Huawei’nin dışa doğru katlanır bir tasarım kullanma yaklaşımını takip ediyor ve 7,8 inçlik geniş ekranında bölünmüş ekran görüntüleme gibi üretkenlik özellikleriyle geliyor.  

İlk nesilden daha iyi bir yapı kalitesi ve tasarımı ile Royole FlexPai 2, Çin’de yaşıyorsanız büyük markalara bir alternatif olabilir.

Huawei P50 Pocket

Huawei’nin Galaxy Z Flip3 rakibi Huawei P50 Pocket, öncekilerden daha geniş bir uluslararası sürüm gördü . Cihaz, birinci sınıf bir tasarıma, mükemmel bir kamera kurulumuna ve iç kısmında kırışmayan 6,9 inç OLED ekrana sahip olan Z Flip3’e benzer bir form faktörü ile birlikte gelir. Özellikle tasarım, cihazın öne çıkan özelliği ve hatta bazıları tarafından Galaxy rakibinden daha iyi olduğu düşünülüyor. Özellikle, kendi segmentinde nadir görülen 40W şarjlı nispeten büyük 4000mAh pil ile geliyor. 

Bununla birlikte, Google uygulamalarının olmaması, sınırlı kullanılabilirlik ve yalnızca 4G desteği, telefonun bu pazarda parlama şansını yine de engelleyecektir. Ayrıca, çevrimiçi olarak listelendiğini bulsanız bile, Galaxy rakibinden çok daha pahalı olması muhtemeldir.

OPPO Find N

OPPO’nun ilk katlanabilir ürünü olan OPPO Find N , sağlam yapım kalitesi, ileri teknoloji cihazlarla karşılaştırılabilir güçlü üçlü kamera kurulumu ve mükemmel pil ömrü göz önüne alındığında oldukça etkileyici. En önemlisi, telefon, segmentteki garip bir en boy oranına sahip rakiplerinin aksine, 18:9 en boy oranına sahip 5.5 inç daha geniş bir kapak ekranına sahip. İçeride, Gorilla Glass Victus korumalı oldukça büyük 7.1 inç 120Hz tablet benzeri bir ekranınız var. 

Kaputun altında, telefon 12 GB’a kadar RAM’e sahip geçen yılki Snapdragon 888 ile birlikte geliyor, bu nedenle asla güç sıkıntısı çekmeyecek. Ayrıca 33W kablolu ve 15W kablosuz şarjlı büyük bir 4500mAh pile sahiptir. Ne yazık ki, Galaxy rakibinin aksine suya dayanıklılıktan yoksundur. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %