Oppo

ColorOS 12 PC Connect Minimum Gereksinimleri

ColorOS 12, bir dizi yeni özellik getiriyor. Bunlardan biri, Çin’de Çapraz Ekran Bağlantısı (çevrilmiş) olarak da bilinen PC Connect’tir. Bu özellik, henüz uluslararası pazarlarda herhangi bir akıllı telefonda piyasaya sürülmedi. Haftalar sonra, artık kullanıma sunulacağını biliyoruz.

ColorOS ekibiyle yapılan kısa etkileşim sırasında temsilciler, PC Connect’in belirli cihazlar için 2022’de kullanıma sunulacağını açıkladı. Şimdi, OPPO, özelliğin en erken Şubat 2022’de kullanıma sunulacağını resmen onayladı.

Şirket, aşağıdaki PC Connect seçeneklerini bile açıkladı.

  • Dosyaları sürükleyip bırakın
  • Ekran görüntülerini ve fotoğrafları senkronize edin
  • Ekran paylaşımı
  • Pano paylaşımı
  • Bildirim senkronizasyonu

Aynı hesaptan başka bir tweet, PC Connect’in ColorOS 12.1’in bir parçası olacağını söylüyor. Kullanmak için bilgisayarda en az Windows 10 18362 veya üstü, Intel Core i3 2.4GHz veya üstü, Ekim 2018 veya sonrası Wi-Fi Direct ve Bluetooth 4.1 veya üstü olmalıdır.

Bu, özelliğin neredeyse tüm modern bilgisayarlarda çalışması gerektiği anlamına gelir. Ancak, akıllı telefonları seçmekle sınırlı olacak.

Şu anda, Huawei’nin Çoklu Ekran İşbirliği, muhtemelen telefonlar ve bilgisayarlar arasındaki ara bağlantının en iyi uygulamasıdır. OPPO’nun PC Connect’inin buna karşı durup duramayacağını yalnızca zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu