Apple

Bu Yıl Yeni iPad Mini Gelebilir

Apple, iPad Pro 2021’i piyasaya sürdükten sonra yeni bir iPad Mini piyasaya sürmeyi planlıyor. Popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun önerdiği gibi bunun bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor. 

Bilgiler, yakın zamanda sızan ilk katlanabilir iPhone’daki ayrıntılarla birlikte görüldü. İşte yakında çıkacak iPad Mini hakkında bildiklerimiz.

Yeni iPad Mini Çok Yakında

Kuo, yenilenen iPad Mini’nin bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağını açıkladı. Lansman, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen ve oldukça dedikodulara sahip iPhone 13 serisiyle aynı zamana denk gelebilir. 

İPad Mini’nin Samsung tarafından tedarik edilebilecek 9 inçlik bir ekrana sahip olabileceği öneriliyor. Güney Koreli teknoloji devinin, Apple’ın ilk katlanabilir telefonu ve hatta iPhone 13 Pro modellerinde görülebilecek 120Hz ekran için de aynısını yapması bekleniyor .

Bununla birlikte, iPad Mini’nin daha küçük ve ucuz bir Apple tablet olduğu düşünüldüğünde, mini LED ekran şansı oldukça düşük.

Hatırlamak gerekirse, Kuo’nun katlanabilir iPhone’dan bahseden bir raporunda bir iPad Mini’den bahsetti. 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Apple’ın 15 ila 20 milyon adet satması bekleniyor.

iPad Mini’nin beklenen özellikleri ve daha fazlası

Yaklaşan Apple iPad Mini hakkında somut ayrıntılardan yoksun olsak da , bize bir fikir verecek bazı söylentiler var. Mevcut iPad Air’den ipuçlarını ödünç alması ve daha küçük çerçevelerle gelmesi bekleniyor ve ayrıca 8,4 inçlik bir ekran fikrini keşfedebilir.

Cihazın geliştirilmiş bir yonga, muhtemelen Apple’ın M1 silikonu ile gelmesi ve yan düğmeye gömülü Touch ID’yi desteklemesi bekleniyor. Ayrıca Face ID desteği ve bir Yıldırım bağlantı noktası ile gelebilir. Bununla birlikte, Apple’ın Touch ve Face ID arasında seçim yapmayı mı planladığını veya iPhone 13 telefonlarında beklendiği gibi her ikisini de korumayı planlayıp planlamadığını bilmiyoruz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %