Xiaomi

Black Shark 4 Serisi Snapdragon 888 İle Geleceği Onaylandı

BlackShark, Black Shark 4 adlı yeni amiral gemisi oyun akıllı telefon serisinin lansmanını duyurdu. Önceki nesil Black Shark 3 serisine benzer şekilde, bu serinin de iki farklı modelle, yani Black Shark 4 ve Black Shark 4 Pro ile geleceği doğrulandı. Her iki varyant da resmi olarak satıldı ve Weibo’da son zamanlarda yapılan bir sızıntı, her iki modelin özellikleri hakkında bazı önemli ipuçlarını içeriyor. Şimdi, hem Black Shark 4 hem de Black Shark 4 Pro Geekbench’te görüldü. Bu, şirketin cihazları resmi olarak duyurmadan önce testin son aşamasını yapmaya başladığını gösteriyor.

Black Shark 4, Black Shark 4 Pro İşlemci Geekbench ile Onaylandı

Vanilyalı Black Shark 4 ile başlayan cihaz, PRS-A0 model numarası ile Geekbench listesinde görüldü. Karşılaştırma web sitesi, telefonun Android 11 işletim sistemi ile piyasaya sürüleceğini öne sürüyor. Cihazın içinde 1.80GHz saat hızına sahip sekiz çekirdekli bir Qualcomm işlemci paketlenecek.

Geekbench veritabanında bahsedilen anakart ‘penrose’dur. Çevrimiçi raporlar, Snapdragon 865+ işlemci olduğunu gösteriyor. Geekbench’e göre akıllı telefon 12GB RAM ile gönderilecek. Ancak depolama kapasitesi açıklanmadı. Black Shark 4, tek çekirdekli ve çok çekirdekli kıyaslama testinde sırasıyla 4686 puan ve 13363 puan aldı.

Black Shark 4 Pro ile ilgili olarak, telefon Geekbench’te KRS-A0 model numarasıyla tespit edildi. Kıyaslama web sitesine göre, bu varyant 2.4GHz saat hızına ve sekiz çekirdekli bir Qualcomm Snapdragon işlemci tarafından desteklenecek. İşlemci, Adreno 660 GPU ile eşleştirilecek.

Bu yonga setinin Snapdragon 888 işlemciden başkası olmadığı söyleniyor. Geçmişte yaşanan sızıntılar ve görüntüler bunu doğrular niteliğinde. Black Shark 4 Pro ayrıca vanilya varyantına benzer 12GB RAM konfigürasyonuyla gelecek. Ayrıca Android 11 işletim sistemi ile birlikte gönderilecektir.

Buradaki kıyaslama puanları, tek çekirdekli testte 1140 puan ve Geekbench’teki çok çekirdekli testte 3754 puandır. Black Shark 4 Pro, TENAA ve Google Play Console gibi diğer bazı mobil kimlik doğrulama web sitelerinde de yer aldı.

İlki, 4.500 mAh pil kapasitesi ve 120W hızlı şarj desteği önerdi. TENAA listesi ayrıca 20: 9 en boy oranına ve FHD + çözünürlüğe sahip 6,67 inçlik bir ekrana da ipucu verdi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %