Apple

Bazı iPhone Kullanıcıları, iOS 14.6 Güncellemesinden Sonra Pilin Çok Hızlı Boşaldığını Bildiriyor

Bir çok iPhone kullanıcısı pil ömrüyle ilgili sorunlar olduğunu bildiriyor, bazıları ise gece boyunca şarjsız bırakıldığında pilin ciddi şekilde bittiğine dikkat çekiyor.

Genel olarak, kullanıcılar iPhone’larını bir gecede şarjsız bıraktıklarında güç seviyesinin birkaç yüzde puanı düştüğünü görüyorlar. iOS 14.6’nın piyasaya sürülmesiyle birlikte daha fazla güç tüketildiği görülüyor.

Apple’ın destek forumlarında yapılan birkaç gönderide aşırı pil tüketiminden bahsediliyor. Bazı kullanıcılar, pilin iOS’un önceki sürümlerine göre daha hızlı bittiğini öne sürüyor.

iPhone 12’nin gece şarj olurken pilinin %30’a kadar çıkmasını izlemesini sağladı ve üçüncü bir taraf, güncellemenin pili Apple Smart Cover’ınızın iPhone 11 Pro’nuzu şarj edebileceğinden daha hızlı bitirdiğini iddia etti.

Pil boşaltma sorununa tam olarak neyin neden olduğu net değil. Bir forum kullanıcısı, pil tüketimi için Podcasts uygulamasını suçladı. Diğer Reddit posterleri, zamanlama nedeniyle AirTags ile ilgili olabileceğini öne sürdü, ancak etkilenen donanımın çeşitliliği ve uçak modunda olduğunu iddia eden diğer kullanıcılar göz önüne alındığında bu pek olası görünmüyor.

Ayrıca, sorundan gerçekten kaç kişinin etkilendiği konusunda da bazı tartışmalar var. AppleInsider, konu Apple cihazlar olduğunda sosyal medya trendlerini düzenli olarak takip ediyor ve iOS 14.6 ile ilgili şikayetlerde herhangi bir yeni sürüme kıyasla istatistiksel olarak önemli bir artış yok. Aralık 2020 iPhone 12 Pro pil boşaltma sorunu durumunda, destek forumundan şimdiye kadar gözlemlenenden çok daha büyük bir yanıt geldi.

Apple, iOS’un en son sürümünden kaynaklanan bir pil sorunu olduğunu henüz açıklamadı veya kabul etmedi. Herhangi bir düzeltmenin gelecekteki bir üretici yazılımı güncellemesinde görünmesi muhtemeldir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %