Asus

Asus ZenFone 8 Mini Tüm Detayları

ZenFone 8 serisi, akıllı telefon kullanıcıları arasında uzun zamandır merak konusu olmuştur. Asus’un bu yılki amiral gemileriyle neler yapacağını yakından takip etmekteyiz. 

ZenFone 6 olarak yeniden adlandırılan Asus 6z, zaten 6.1 inç ekrana sahip kompakt bir telefondu. Ancak Asus, iPhone 12 Mini pazarından ZenFone 8 Mini ile pay almak istiyor. Söylentiler, yüksek kaliteli bir çip ve bazı kamera detayları hakkında çılgın varsayımlarla geldi. 

ZenFone 8 Mini ile ilgileniyorsanız, şu ana kadar bildiğimiz her şeyin bir koleksiyonunu burada bulabilirsiniz. 

ZenFone 8 Mini’nin tasarımı birkaç orta seviye Android telefona benziyor. Degrade kaplamalı, yansıtıcı bir arka tarafa oturan dikdörtgen bir kamera tümseği var. Burada herhangi bir kamera hilesi yok.

ZenFone 8 Mini’nin 120 Hz yenileme hızına sahip 5,9 inç 1080p ekrana sahip olması bekleniyor. Telefon, ön kamerayı tutmak için bir delikli bir ekran kullanacak.

Ses performansını artırmak için özel bir amplifikatörün eşlik ettiği 3,5 mm kulaklık girişi var.

Telefonun, Qualcomm’un en hızlı mobil çipini kullanan en kompakt telefon haline gelebilecek Snapdragon 888 çipini kullanması bekleniyor.

Kompakt tasarım, Asus’un genellikle hakim olduğu pil kapasitesini etkileyebilir. Sızıntılar, 30W hızlı şarj çözümünü destekleyen 4000mAh pil olduğunu gösteriyor.

ZenFone 8 Mini, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahipken, diğer varyant 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacak. Ayrıca 8 GB RAM ve 256 GB depolama geleceği bildiriliyor. Üst düzey sürümler, 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile 16 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacak.

Arka kameraların kamera için 64 megapiksel Sony IMX686 sensörüne sahip olduğu söyleniyor. Buna ultra geniş kamera için görev yapan başka bir Sony sensörü eşlik edebilir. 

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %