Asus

Asus ROG Phone 5 18 GB RAM sunan ilk telefonu olabilir

Asus ROG 5 resmi lansman etkinliği 10 Mart’ta yapılacak. Önceki sızıntılar, yeni oyun telefonunun nelere sahip olacağına dair oldukça iyi bir fikir paylaştı. Yeni ROG telefon, Qualcomm’un en son teknoloji Snapdragon 888 mobil platformuyla birlikte gönderilecek. Rapor şimdi ROG 5 telefonun 18GB RAM ile geleceğini ortaya koyuyor. 

MySmartPrice tarafından tespit edilen Geekbench listesine göre , Asus ROG 5 muhtemelen dünyanın 18GB RAM sunan ilk akıllı telefonu olacak. Liste, Snapdragon 888 SoC olduğuna inanılan mantık panosundaki ‘lahaina’ kod adından açıkça bahsediyor. Dahası, Geekbench sonucu 1005DB model numaralı Asus cihazını gösteriyor ki bu da listenin üst seviye varyant olduğunu gösteriyor. Liste, Asus ROG 5 telefonunu kutudan Android 11’i çalıştıracak şekilde yeniden onaylıyor. 

Hatırlamak gerekirse, geçen ay bir TENAA listesi iki model gösterdi – 1005DB ve 1005DA. DB versiyonunun ikinci bir ekrana sahip olması bekleniyor. 1005DA model numaralı telefon, yeni ROG 5 telefonun yumuşak bir versiyonu olacak . Geekbench listesine göre, cihazın DA sürümü 16GB RAM sunabilir. 12GB RAM modelinin de olması bekleniyor. 

Görünüşe göre, yaklaşan Asus ROG 5 oyun telefonu Çin perakende sitesi JD.com’da listeleniyor. Liste, cihazla ilgili herhangi bir özel ayrıntı sağlamıyor, ancak web sitesinde ön siparişler var.

Bahsedildiği gibi, ROG Phone 3’ün halefi olan Asus ROG Phone 5, 10 Mart’ta ana küresel pazarlarda 4.15 PM IST’de başlayacak sanal bir etkinlik aracılığıyla piyasaya sürülecek.

Asus ROG Phone 5: Ne beklemeli

Asus, yaklaşan oyun telefonunun detaylarını gizli tutuyor, ancak çok sayıda sızıntı, yeni ROG Phone 5’in masaya ne getireceğini ortaya çıkardı. Yeni Asus telefonun yüksek yenileme hızına sahip 6.78 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. 64 megapiksel üçlü arka kamera kurulumu, Snapdragon 888 SoC , 6.000mAh çift hücreli pil ve 65W hızlı şarj desteği ile gelebilir. Fiyatlandırma açısından Asus ROG Phone 5, önceki nesle göre biraz daha pahalı olabilir. Raporlar, yeni ROG telefon fiyatlandırmasının 1000-1100 dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %