Asus

Asus ROG Phone 3 için Android 11 Güncellemesi yayınladı

Asus, geçtiğimiz birkaç aydır ROG Phone 3’te Android 11 güncellemesinin beta sürümünü test ediyordu. Şimdi Asus ROG Phone 3 kullanıcılarının cihazlarında kararlı Android 11 güncellemesini aldıkları söylüyor. Şu an için güncelleme devam ediyor, Tayvan’da zaten yayında, önümüzdeki günlerde diğer bölgelerde de kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz. En son güncelleme, bir dizi yeni özellik, iyileştirme ve düzeltme içeriyor. Burada Asus ROG Phone 3 Android 11 Güncellemesi ile ilgili her şeyi kontrol edebilirsiniz.

Asus, Tayvan’da WW-18.0410.2105.133 sürüm numarasıyla ROG Phone 3’teki en son güncellemeyi başlattı, tam yapı indirilebilir yaklaşık 2,7 GB boyutunda. Asus’un geçen yılki oyun akıllı telefonu, ilk büyük işletim sistemi yükseltmesini almaya başladı. Büyük bir sürüm olduğundan, normal OTA yamalarından daha ağırdır, bu nedenle daha hızlı indirme için akıllı telefonunuzu sabit bir Wi-Fi bağlantısına bağladığınızdan emin olun.

Özellikler ve değişiklikler hakkında konuşurken, güncelleme, Sohbet Balonları, Bildirim panelinde ve ses kontrollerinde değişiklik, iyileştirilmiş performans ve daha fazlası gibi temel Android 11 özellikleriyle birlikte gelir. Bu değişikliklerin yanı sıra Asus, bir dizi sistem uygulamasını, pil ayarlarında entegre PowerMaster özelliğini, Galeri uygulamasında yeni düzenleme sayfasını, güncellenmiş ZenUI tasarımını ve daha fazlasını da güncelledi. Burada, değişiklik günlüğünden değişikliklerin tam listesini kontrol edebilirsiniz.

Asus ROG Phone 3 için Android 11 Kararlı Güncelleme Notları

1. Sistemi Android 11’e yükseltin
2. Bazı üçüncü taraf yazılımlar hala Android 11 ile uyumlu değil
3. Yükseltmeden önce lütfen verileri yedekleyin. Android 11’den Android 10’a geçmek istiyorsanız resmi yazılım paketini kullanabilirsiniz, ancak tüm veriler silinecektir.
4. Yeni ZenUI arayüz tasarımını içe aktarın.
5. Akıllı kahya, iletişim, telefon, dosya yönetimi, Bilgisayar, saat, resim kitaplığı, hava durumu, kayıt programı, ayarlar, tek tuşla değiştirme, yerel yedekleme, önyükleme sihirbazı, sistem güncellemesi vb
. Uygulamaları güncelleyin. 6. Destek tek seferlik izinler, geliştirilmiş dosya erişim izni kontrolü, otomatik sıfırlama izinleri Diğer gizlilik özellikleri
7. Uçuş modu açıldığında Bluetooth bağlantısını sürdürme desteği
8. Devam eden konuşma bildirimlerinin görüntülenmesini desteklemek için Android 11 bildirim çubuğu stiline ayarlayın
9. Güç düğmesi menüsünün klasik stili, Android 11 cihaz kontrolünü ve Google Pay
10’u destekler . Stili güncelleyin, sistem rengini otomatik olarak değiştirin, geri dönün gelişmiş hareket seçenekleri, SIM kart ve diğer ayar işlevleri. Tek el modunu kaldırın.
11. Bildirim ayarları. Bildirim kayıtları ve diyalog ayarları eklendi.
12. Akıllı kahyanın güç kontrol işlevi, pil ayarına entegre edilmiştir.
13. Pil ayarlarına düşük hızda şarj, şarj üst limit seçimi ve programlı şarj gibi güç kontrol işlevleri eklendi Gelişmiş seçenekler, özel pil modu, uygulama uyku ve diğer ayarlar
14. Hızlı ayar paneli arayüzünü ayarlayın. Medya kontrol işlevini destekleyin. Yakındaki paylaşım seçeneği eklendi (manuel olarak eklenmesi gerekiyor).
15. Son uygulamalar sayfasında, uygulamaları kilitleme, ekran görüntüleri ve paylaşım gibi seçenekler eklemek için görev kartının üzerindeki uygulama simgesine uzun basın
16. Bilgisayar en son yerel stile ayarlanacak şekilde tasarlanmıştır.
17. Telefonun arama kaydı ayarı, engellenen aramaları görüntüleme seçeneğini ekler.
18. Durum çubuğu simgesinin boyutu, görüntü tutarlılığını korumak için ince ayarlanmıştır.
19. Saat, bir tarih ayar alarmı ve grup alarmı işlevi ekler
20. Resim kitaplığı yeni bir düzenleme sayfasını destekler.
21. Android 11 özelliklerine uygun olarak yeni ekran görüntülerine ve ekran kayıt konumlarına ayarlandı.
22. Tek tuşlu anahtarın dönüştürme verilerini günceller. Varsayılan kontrol mantığı
23. Önyükleme sihirbazının ilgili sayfalarını ayarlar
24. Sistem güncelleme ayarları Ayarlama ve güncelleme mantığı

Asus ROG Phone 3 Android 11 Güncellemesi (Kararlı)

Asus, aşamalı bir şekilde yeni Android 11 güncellemesini başlatıyor, önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulacak. Güncelleme Tayvan destek sayfasında zaten listelenmiştir, bu nedenle ROG Phone 3 kullanıyorsanız, bazen OTA bildirimi gelmediğinde olabileceğinden sistem güncellemelerini manuel olarak kontrol etmenizi öneririm. Ayarlar uygulaması > Sistem > Yazılım Güncellemesi’ne giderek yeni güncellemeleri kontrol edin, güncelleme mevcutsa İndir ve Yükle’ye dokunun.

Güncelleme ünitenizde mevcut değilse, birkaç gün bekleyebilirsiniz, aşamalı sunumların her akıllı telefona ulaşması biraz zaman alabilir.

Akıllı telefonunuzu güncellemeden önce, önemli verilerin yedeğini aldığınızdan emin olun.  Ayrıca akıllı telefonunuzu en az %30 oranında şarj ettiğinizden emin olun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %