Teknoloji

Artık Rahatsız Edici veya Kötüye Kullanan Google Drive Kullanıcılarını Engelleyebilirsiniz

Google Drive’ın bazı mükemmel paylaşım özellikleri vardır, ancak bazen çürük bir yumurta bu kullanışlı araçları kötülük için kullanır. Neyse ki Google, Drive’ın paylaşım araçlarını kötüye kullanmaya çalışan herkesi engellemenize izin verecek bazı yeni özellikler ekledi.

Google Drive’daki Yeni Kullanıcı Yönetim Araçları

İnternet devi, yeni özelliğini Google Cloud blogunda duyurdu. Google Drive’da dosya paylaşmak kolaydır, bu nedenle birlikte çalışmak isteyenler arasında bu kadar popülerdir. Ama ne yazık ki, başkalarını dosyalarla taciz etmek isteyen birinin de insanları rahatsız etmek kolay bir işi var demektir.

Örneğin, e-postanızı bilen biri, spam veya kötü amaçlı içerikle dolu belgeleri sizinle paylaşmak için kullanabilir. Veya birileri daha önce onlarla paylaştığınız belgelere zarar verebilir.

Buna karşı koymak için Google şimdi Drive’a bir engelleme özelliği ekliyor. Bu nedenle, birisi paylaşım araçlarını yapıcı bir şekilde kullanmıyorsa, gelecekte sizi taciz etmelerini önlemek için Google hesabını engelleyebilirsiniz.

Birini engellediğinizde, Google onun aşağıdakileri yapmasını engeller:

Başka bir kullanıcının gelecekte sizinle herhangi bir içerik paylaşmasını engelleyin. Örneğin, başka bir kullanıcının spam veya kötüye kullanım amaçlı içerik gönderme geçmişi varsa, bu yararlı bir kontrol olabilir.

Başka bir kullanıcı tarafından paylaşılan mevcut tüm dosya ve klasörleri kaldırın. Bu, belirli bir kullanıcıdan aynı anda paylaşılan tüm spam veya kötüye kullanım içeriklerinden kurtulmanın kolay bir yoludur.

Daha önce onlarla paylaşmış olsanız bile, başka birinin içeriğinize erişimini kaldırın.

Bu nedenle, Google Drive’dan birinden kurtulmak söz konusu olduğunda, bu nihai “seçenek”tir. Tek bir tıklamayla, daha önce onlarla paylaştığınız şeylere bile, size ait hiçbir şeye dokunamazlar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %