Android

Artık Google Haritalar’da Karanlık Modu Etkinleştirebilirsiniz

Google Haritalar’da karanlık modu kullanmaya hevesliyseniz, bekleyişiniz neredeyse bitmek üzere. Google, en son uygulama güncellemelerinde birçok yeni özellik getirdi ve bunlardan biri Google Haritalar uygulamasında karanlık modu etkinleştirmenize yardımcı oluyor.

Google Haritalar’da Karanlık Mod Nasıl Görünüyor?

Anahtar Kelime’de gösterildiği gibi, Google Haritalar’daki karanlık mod, tıpkı telefonunuzdaki diğer çeşitli uygulamalarda olduğu gibi görünür. Uygulamadaki tüm unsurlar koyu renge dönerek gözlerinizin yorulmasını azaltır. Her şeyi daha net görebilirsiniz ve her şey genel olarak daha iyi görünür, özellikle de karanlık mod hayranıysanız.

Yukarıdaki görselde, Google Haritalar’da karanlık moddayken biraz daha net görünen sokakların yanı sıra küçük afişleri de görebilirsiniz.

Google Haritalar’da Koyu Mod Nasıl Etkinleştirilir

Google Haritalar’da karanlık modu etkinleştirmek, bir seçeneğe dokunmak kadar kolaydır. Basitçe Haritalar uygulamasını erişmek Ayarlar menüsünü dokunun Tema ve seçim Daima Karanlıkta Tema seçeneği seçmelisiniz. Uygulamanız anında kararacak.

Karanlık moddan ayrılmaya karar verirseniz, aynı Tema menüsüne gidin ve Her Zaman Açık Tema seçeneğine dokunun. Bu, varsayılan ışık temasını uygulamaya geri getirecektir.

Google Haritalar için Karanlık Mod Herkese Açık mı?

Evet, Android cihazı kullanan herkes Google Haritalar’daki karanlık mod özelliğini kullanabilir.

Bu, sunucu tarafında bir sunum olduğundan, karanlık mod seçeneğini hemen görebilir veya görmeyebilirsiniz. Ancak, özellik önümüzdeki birkaç gün içinde kullanımınıza sunulacaktır ve daha sonra bunu Google Haritalar’ı karartmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, karanlık modun yalnızca Android için Google Haritalar uygulamasında mevcut olduğunu unutmayın. Bir iOS kullanıcısıysanız, şu anda cihazınız için modun ne zaman kullanılabilir olacağına dair bir haber yok.

Haritalarda Gezinirken Göz Yorgunluğunu Azaltın

Karanlık mod, ekranınızdaki içerikleri görüntülemeyi kolaylaştırır ve bu mod artık Google Haritalar’da kullanıma sunulduğunda, tüm yol gezilerinizin ve diğer navigasyon kullanımlarının keyfini karanlık bir görünümde çıkarabilirsiniz.

Google Haritalar’da karanlık modu sevmeye başlarsanız, aslında Android cihazınızda karanlık modu sistem genelinde etkinleştirebilirsiniz. Bu, cihazınızın tüm öğelerinin görünümünü değiştirir ve daha koyu görünmelerini sağlar.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %