Apple

Apple, watchOS 8.1 beta 4 Güncellemesini Yayınladı

Geçen hafta Apple, geliştiriciler için watchOS 8.1’in üçüncü beta sürümünü devre dışı bıraktı. Bugün şirket, test edilen her işletim sistemi için yeni beta üretici yazılımı, iOS 15.1’in dördüncü betası, iPadOS 15.1, tvOS 15.1 beta 4 ve macOS Monterey için onuncu beta sürümünü yayınladı. Tüm bu güncellemeler geliştirici kanalında kullanıma sunuluyor.

En yeni watchOS üretici yazılımı, yani watchOS 8.1 beta 4, 19R5566a yapı numarası ile etiketlenmiştir ve önceki beta sürümlerinden daha hafiftir. Dördüncü beta yaması yalnızca 168 MB indirme boyutundadır.

En yeni beta derlemesi, daha çok hata düzeltmelerine ve iyileştirmelere odaklanmıştır. Açıkçası, güncelleme Apple Watch seri 3 ve en son modellerde mevcut. Geliştiriciyseniz Apple Watch’unuzu yeni yazılıma kolayca yükseltebilirsiniz.

Yeni özelliklerden bahsetmişken, yaklaşan watchOS 8.1’in ilk beta sürümünde yeni özellikler yoktu ve ikinci ve üçüncü beta sürümleri de farklı değil. Her zaman olduğu gibi Apple, yeni geliştirme betasının değişiklik günlüğünde yeni bir şeyden bahsetmedi. Ancak yine de watchOS 8.1, Apple Watch için özelliklerle dolu bir işletim sistemidir, kullanıcılar Portre Modu Saat yüzü, Odak Modu, Nefes uygulaması, Uyku modunda uyku solunum hızı, Egzersizler için düşme algılama, yardımcı dokunma, GIF desteği gibi özelliklere erişebilir. , ve dahası.

watchOS 8.1 Beta 4 Güncellemesi

watchOS’un en son beta sürümü, iOS’un en son sürümünü çalıştıran Apple Watch kullanıcıları ile sınırlıdır. Cihazınız en son yazılımla çalışıyorsa, yeni yazılımı Apple Watch’ınıza kolayca yükleyebilirsiniz. İşte adımlar.

 1. İlk önce Apple Developer Program web sitesine giriş yapmanız gerekiyor .
 2. Ardından, indirmelere gidin.
 3. Öne çıkan indirmeler altında bulunan watchOS 8.1 beta 4’e dokunun. Ardından indirme düğmesine dokunun.
 4. Şimdi iPhone’unuza watchOS 8.1 beta 4 profilini yükleyin, ardından Ayarlar > Genel > Profiller’e giderek profili yetkilendirin.
 5. Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.

Apple Watch’ınıza yüklemeden önce kontrol edebileceğiniz bazı ön koşullar şunlardır.

Önkoşullar:

 • Apple Watch’unuzun en az %50 şarjlı olduğundan ve şarj cihazına bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuzun iOS 15’te çalıştığından emin olun.

watchOS 8.1 Beta 4 Güncellemesi nasıl yüklenir

 1. İlk önce iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim üzerine dokunun.
 3. Ardından  Genel  >  Yazılım Güncelleme  >  İndir ve Yükle’ye tıklayın.
 4.  Onay için şifreyi girin.
 5.  Şartlar ve koşulları kabul et üzerine dokunun.
 6. Bittiğinde, yükle üzerine dokunun.

Şimdi watchOS 8.1 geliştirici beta 4 güncellemesi indirilecek ve Apple Watch’ınıza aktarılacaktır. Ve kurulum işlemi tamamlandıktan sonra saatiniz yeniden başlayacaktır. Her şey bittiğinde, Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu