Apple

Apple, M1X İşlemcili Yeni MacBook Pro’yu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Apple, M1X çipli tamamen yeni MacBook Pro'yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple, M1X ile MacBook Pro’nun lansmanını görmesi muhtemel olan 18 Ekim etkinliği için davetiyeler gönderdi. Davet fazla bir şey söylemiyor, ancak slogan, şirketin M1 yongasının halefi olması muhtemel olan tamamen yeni yonga setine işaret ederek “Unleashed” yazıyor.

Apple’ın 18 Ekim’deki özel lansman etkinliğinde yepyeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey, M1X işlemci olacak. Geçen yıl piyasaya sürülen M1 çipinin bir üst modeli olarak lansman edilecek.

Yeni MacBook Pro’nun mini LED ekrana sahip olması ve bir HDMI bağlantı noktasının yanı sıra bir SD kart yuvası ile gelmesi bekleniyor. Apple’ın dokunmatik çubuğu kaldırması ve geleneksel işlev tuşlarını geri getirmesi bekleniyor. Yeni MacBook Pro modellerinin büyük bir tasarım revizyonu görmesi pek olası değil. Apple’ın MacBook Pro’nun yanı sıra macOS Monterey çıkış tarihini de duyurması muhtemel.

Çok fazla ipucu olmasa da Apple aynı etkinlikte AirPods 3’ü de tanıtabilir, ancak bu konuda sadece tahmin yürütebiliyoruz.

Apple’ın Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yaklaşan MacBook Pro hakkında daha fazla ipucu veren ve sistem hızıyla alay edilen bir video paylaştı. 18 Ekim lansman etkinliği, Apple’ın tipik lansman günü olmayan bir Pazartesi günüdür, ancak görünüşe göre bir sürprizimiz var. Diyerek sözlerini bitirdi.

Hatırlamak gerekirse, Apple geçen yıl Kasım ayında M1 çipli MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini’yi piyasaya sürdü. Geçen yılki Mac etkinliğinin adı “One More Thing” etkinliğiydi ve Eylül’de Apple Watch ve iPad’in lansmanından ve ardından Ekim’de iPhone lansman etkinliğinden sonraki son açılış etkinliğiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu