Apple

Apple iPhone 14 Serisi 120Hz Ekranlarla Gelebilir

Apple’ın 2021 iPhone serisini bu yıl içinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak şirket, önümüzdeki yılın modellerinde şimdiden çok sıkı çalışıyor gibi görünüyor. The Elec tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre , iPhone 2022 serisindeki tüm cihazlar, LG Display tarafından üretilen 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Yeni 120Hz ekranlar, düşük sıcaklıklı polikristal oksit (LTPO) teknolojisini temel alacak. Bu, yalnızca Pro modellerinde 120Hz yenileme hızına sahip ekranlarla geldiği söylenen iPhone 2021 modellerinden farklı olacak.

Rapora göre LG Display, tesisleri için LTPO üretim ekipmanı almak için üretici Avaco ile dahili görüşmeler yapıyor. Şirket Apple’dan onay aldıktan sonra nihai siparişin geçeceğini belirtiyor.

Apple’ın bu yıl iPhone 13 Pro modelleri için 120Hz yenileme hızına sahip LTPO OLED ekranlarını kullanmak için Samsung ile zaten ortaklık kurduğu söyleniyor. Pro olmayan varyantlar, LG’nin 60Hz yenileme hızıyla gelen normal LTPS TFT OLED ekranlarını kullanacak. 

The Elec’in daha önceki bir raporunda, Samsung Display yeni iPhone 13 serisi için 80 milyon panel üretmeyi planlarken, LG Display sadece 30 milyon birim üretmeyi planlıyor. Samsung ve LG, mevcut nesil iPhone 12 serisi için tek ekran üreticisidir.

Apple’ın iPhone 14 serisinde 120Hz ekranlara geçişinin arkasındaki sebeplerden birinin mini versiyonun olmaması olduğu bildiriliyor. Çeşitli raporlar, Apple’ın bu yıl iPhone 13 mini ile mini iPhone serisini sonlandırmak istediğini gösteriyor. Bu, şirketin yalnızca iki boyutta teklif vermesine ve daha yüksek yenileme hızları sunmak için oldukça önemli olan çok daha büyük pillere sahip olmasına yardımcı olacak.

Yüksek yenileme hızına sahip ekranların yanı sıra iPhone 14 serisi, ekran içi parmak izi sensörü ve yeni bir 6.7 inç modeli de içerecek. Bazı raporlar ayrıca iPhone 14 Pro’da yaygın olarak kullanılan bir delikli ekranı olacağını öne sürüyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %