Apple

Apple, iPhone 12 ve iPhone 13 Serisi İçin iOS 15.1.1 Güncellemesini Yayınladı

iOS 15.2 beta 3 ve iPadOS 15.2 beta 3’ü piyasaya sürdükten sonra, Apple şimdi iPhone 12 ve iPhone 13 serisi için iOS 15.1.1’i piyasaya sürdü. Evet, güncelleme yalnızca iki iPhone serisi ile sınırlıdır. Bir süredir sınırlı güncelleme görmedik. Sınırlı küçük bir güncelleme olduğunda, bu ya bir güvenlik hatasını ya da belirli bir büyük hatayı düzeltmek içindir.

Apple, iPhone 12 ve iPhone 13 serisinde arama kalitesini etkileyen ağla ilgili bir hatayı düzeltmek için iOS 15.1.1’i yayınladı. Bir de bu sınırlı güncellemeyle birlikte gelen bir güvenlik güncellemesi var. Apple, belirli bir CVE girişinden bahsetmedi ancak iOS 15.1.1 güvenlik güncellemesinde listeleniyor.

Güncelleme, Çağrı Kalitesi ile ilgili hata düzeltmesi için bir modem güncellemesi ile birlikte geliyor. Aşağıda resmi değişiklik günlüğünü kontrol edebilirsiniz:

  • iOS 15.1.1, iPhone 12 ve iPhone 13 Modellerinde çağrı bırakma performansını iyileştiriyor.

iOS 15.1.1 güncellemesi, 19B81 yapı numarasıyla birlikte geliyor. iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için kullanılabilir.

Ve bu iPhone modellerinden herhangi birine sahipseniz, OTA güncellemesini cihazınıza alacaksınız. Güncelleme boyutu, cihazınızın çalıştırdığı önceki güncellemeye bağlı olarak değişecektir. iOS 15.2 beta kullanıyorsanız, zaten iOS 15.1.1’e daha yüksek bir güncelleme olduğu için güncellemeyi almayacaksınız.

Güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin. Ve en son iOS 15.1.1 güncellemesini gördüğünüzde, güncellemeyi cihazınıza almak için İndir ve Yükle’ye tıklayın. 4G ve 5G arasında geçiş yapmak gibi bağlantı hataları, cihaz güncellendikten sonra giderilecektir.

Güncelleme yalnızca bir hata düzeltmesi ve güvenlik güncellemesi ile gelen küçük bir güncellemeydi. Burada belirtilmeyen başka bir değişiklik fark ederseniz, yorum bölümünde bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu