Apple

Apple, iOS 16.1 RC ve iOS 15.7.1 RC Güncellemelerini yayınladı

10. nesil iPad ve iPad Pro M2’yi basın bülteni aracılığıyla piyasaya sürdükten sonra Apple, iOS 16.1 RC, iPadOS 16.1 RC ve iOS 15.7.1 RC’yi de piyasaya sürdü. Release Candidate Build, genel derlemenin bir veya iki hafta içinde yayınlanacağını onaylar. İşte iOS 16.1 Sürüm Adayı Yapısı hakkında bilmeniz gereken her şey.

iOS 16, birkaç hafta önce uygun iPhone için piyasaya sürüldü. Ancak bu, iOS 16’nın ilk yapısı olduğu için bazı hataları var. Elbette Apple, iOS 16 için üç artımlı güncelleme yayınladı, ancak bunlar yalnızca hataların bir kısmını düzeltti. Oysa iOS 16.1, çoğu hata düzeltmesiyle büyük bir yükseltme gibi geliyor.

Apple, iOS 16.1 RC ile birlikte iOS 15.7.1 RC, iPadOS 16.1 RC, macOS Ventura 13.0 RC, tvOS 16.1 RC, watchOS 9.1 RC, macOS Monterey 12.6.1 RC4 ve macOS Big Sur 11.7.1 RC4’ü de piyasaya sürüyor.

iOS 16.1 Sürüm Adayı, 20B79 yapı numarasıyla birlikte geliyor. Bu, önümüzdeki hafta 24 Ekim’de piyasaya sürülmesi beklenen genel yapının yapı numarası olacaktır. Güncelleme boyutu cihaza ve önceki yapıya bağlıdır.

Güncelleme, birçok hata düzeltmesi, iyileştirme ve bazı yeni özelliklerle birlikte geliyor. Ancak önceki beta sürümlerini zaten test ettiyseniz, pek fazla değişiklik bulamayabilirsiniz. Yazılım güncelleme sayfası şunları söylüyor:

‘Bu güncelleme, aile fotoğraflarınızı güncel tutmayı kolaylaştıran iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’nı sunar. Bu sürüm ayrıca Canlı Etkinliklerde üçüncü taraf uygulamalar için destek, Apple Watch’ınız olmasa bile iPhone’da Apple Fitness+ desteği ekler ve iPhone’unuz için başka özellikler ve hata düzeltmeleri içerir.’

Yeni iOS 16.1 sürüm adayı, geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. iOS 16.1 beta’yı zaten yüklediyseniz veya beta profilini zaten yüklediyseniz, güncellemeyi uygun iPhone’unuzda göreceksiniz. Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin . Güncelleme hazır olduğunda, güncellemeyi almak için İndir ve Yükle düğmesine dokunun.

Sürüm adayı derlemesine güncelleme yaparsanız, gelecek hafta genel derlemeye güncelleme yapmanız gerekmez. Bunun nedeni, yayın adayının, halka yayınlayacak olan yapı ile aynı olmasıdır. Eğer iOS 16.0.3 kullanıyorsanız güncelleme için bir hafta beklemeniz gerekiyor.

iPhone’unuzu güncellemeden önce, önemli verilerin yedeğini aldığınızdan ve en az %50’ye kadar şarj ettiğinizden emin olun.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %