Apple

Apple, iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta 3’ü yayınladı

Bu hafta  iOS 14.7 sürüm adayını piyasaya sürdükten sonra, Apple şimdi iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta 3’ü piyasaya sürüyor. Bu, iPhone ve iPad kullanıcıları için bu haftanın ikinci güncellemesidir. Geliştiriciler ve yakında herkese açık beta test kullanıcıları için kullanılabilir. Bu, herkese açık beta test kullanıcıları için ikinci betadır ve bir avuç değişiklik getiriyor.

iOS 15, Apple’ın en son WWDC 21 etkinliğinde duyuruldu ve etkinliğin hemen ardından ilk beta geliştiricilere sunuldu. Güncelleme programına göre Apple, ilk genel beta sürümünü Haziran ayının son haftasında yayınladı. Herkese açık iOS 15 ve iPadOS 15 yapıları bu sonbaharda piyasaya sürülecek. iOS 14 gibi büyük bir yükseltme değil, ancak FaceTime iyileştirmeleri ve Android ve Windows kullanıcıları ile yüz yüze görüşme yeteneği gibi birçok kullanışlı özellik getiriyor.

Apple’ın tüm Apple cihazları için aynı anda güncellemeler yayınladığını bildiğimiz için, iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta 3 ile birlikte yayınlanan diğer güncellemeler macOS Monterey 12 Beta 3, tvOS 15 Beta 3, watchOS 8 Beta 3 ve HomePod’dur. 15 Beta 3. Hem yeni iOS 15 Beta 3 hem de iPadOS 15 Beta 3, 19A5297e yapı sürümüyle birlikte geliyor. Bu beta yaklaşık 1 GB boyutundadır.

Büyük iOS ve iPadOS güncellemeleri için bir beta olduğundan, iPhone ve iPad’inizde deneyimleyeceğiniz birçok değişiklik var. İlk değişiklik, yükseltilen modem bellenimidir, bu nedenle herhangi bir bağlantı sorununuz varsa, bu derlemede çözülmesini bekleyin.

Yeni güncelleme artık kullanılabilir alan 500 MB’den az olsa bile kullanıcıların Yazılımları iPhone ve iPad’lerde güncellemelerine olanak tanıyor. iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta’da birden fazla hata düzeltmesi ve değişiklik var. Buradaki tüm listeleri kontrol edin.

iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta 3’ü indirin

iOS 15 Beta 3 ve iPadOS 15 Beta 3 artık geliştiricilerin kullanımına sunuldu ve yakında güncelleme genel beta test kullanıcılarına sunulacak. Halihazırda iOS 15 beta sürümlerinden herhangi birindeyseniz, güncelleme doğrudan cihazınızda mevcut olacaktır. Bildirimi görmemeniz durumunda güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Cihazınızdaki en son güncellemeyi almak için Ayarlar > Yazılım güncellemesine gidin ve İndir ve Yükle’ye tıklayın.

Bu bir beta güncellemesidir ve bu nedenle bazı hatalar olabilir, ancak küçük hataları dert etmezseniz yeni betayı deneyebilirsiniz. Ancak birincil cihazınıza yüklemekten kaçının. Eğer biri iOS 14.6 istikrarlı yapı ve yeni iOS 15 beta 3 test etmek istiyorum iPhone veya iPad’de beta profili yüklemeniz gerekir. Aşağıdaki kılavuza göz atın.

  1. Apple Beta Yazılım programı sitesine gidiniz.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap‘a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 15  veya iPadOS 15 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin seçeneğine tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki sayfadan bir profil kurmanız gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Profili yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iPhone’unuza iOS 15 beta 3 yüklemeye hazırsınız.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %