Apple

Apple, iOS 15.2 Beta 3 ve iPadOS 15.2 Beta 3’ü Yayınladı

Üçüncü iOS 15.2 beta ve iPadOS 15.2 beta, birkaç değişiklik ve hata düzeltmesi ile beta testçilerinin kullanımına sunuldu. Geçen hafta, bazı iyileştirmelerle birlikte ikinci beta yayınlandı ve üçüncü betanın daha iyi olmasını bekleyebiliriz. iOS 15.2 genel sürümüne yaklaştıkça, bu ve gelecek beta, kararlı yapıya yakın performans gösterecek.

iOS 15.1, birçok hata içeren, halka açık mevcut kararlı yapıdır. Ve bu hataların çoğu, ilk üç betada zaten düzeltildi. Umarım, kullanıcı deneyimini bozan tüm önemli sorunlar, kararlı sürümün yayınlanmasından önce çözülecektir. 

Apple, iOS 15.2 Beta 3 ve iPadOS 15.2 Beta 3’ün yanı sıra macOS Monterey 12.1 Beta 3, tvOS 15.2 Beta 3, watchOS 8.3 Beta 3 ve AirPods ürün yazılımını da yayınladı. Hem iOS 15.2 Beta 3 hem de iPadOS 15.2 Beta 3, 19C5044b yapı numarasıyla geliyor. Yapı numarasına göre, güncellemenin Aralık ayının ilk iki haftasında kararlı sürümün yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Üçüncü beta, yeni bir modem güncellemesi ile birlikte geliyor. Bu nedenle, beta 2’de çözülmeyen bir bağlantı sorunu varsa, yeni bir modem üretici yazılımı güncellemesinde düzeltilme olasılığı yüksektir. Hatırlatıcılarda, Etiketler artık toplu olarak yeniden adlandırılabilir ve silinebilir.

Makro Kontrolü etkinleştirme seçeneği artık doğrudan Kamera Ayarları altında mevcut olduğu gibi Ayarlar’da bazı değişiklikler bulunuyor. Hücresel Veri Seçenekleri’ndeki iCloud Özel Aktarma seçeneği artık IP Adresi İzlemeyi Sınırla seçeneğiyle değiştirildi. Birçok uygulama için bazı yeni açılış ekranı da bulunuyor.

iOS 15.2 Beta 3 ve iPadOS 15.2 Beta 3

Güncelleme, artık uygun iPhone ve iPad’lere sahip geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Dolayısıyla, iOS 15.2 Beta sürümündeyseniz, iOS 15.2 Beta 3 OTA’yı doğrudan cihazınıza alacaksınız. Güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçeneğine gidin.

iOS 15.1 veya iPadOS 15.1’in herkese açık derlemesini kullanıyorsanız, beta güncellemelerini almak için bir beta profili yükleyerek betayı seçmeniz gerekir. Beta profili yüklemek kolay ve güvenilirdir. Ayrıca, herkese açıktan betaya yeni olarak geçiyorsanız güncellemenin daha büyük olacağını unutmayın.

iOS 15.2 Beta 3 ve iPadOS 15.2 Beta 3 nasıl edinilir

  1. Apple Beta Yazılım programı Sitesine gidin.
  2. Ardından biraz aşağı kaydırın ve Apple Kimliğiniz varsa Giriş Yap’a tıklayın.
  3. Sonraki sayfada, iOS 15 veya iPadOS 15 gibi cihazlarınız için doğru işletim sistemini seçin.
  4. Başlarken’e kadar aşağı kaydırın ve iOS cihazınızı kaydettirin’e tıklayın.
  5. Şimdi bir sonraki Sayfadan bir profil yüklemeniz gerekiyor. Bunun için İndirme Profiline tıklayın.
  6. Ayarlar’da, yeni bir ‘Profil İndirildi’ seçeneğini göreceksiniz. Yeni bölüme gidin ve profili yükleyin.
  7. Profili kurduktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ve iOS 15.2 Beta 3’yi iPhone’unuza veya iPadOS 15.2 Beta 3’yi iPad’inize yüklemeye hazırsınız.

Beta profilini yükledikten sonra, en son güncellemeyi iPhone veya iPad’inize yüklemek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme’ye gidebilirsiniz. Finder veya iTunes’u kullanarak tam IPSW dosyasıyla iOS 15.2 Beta 3’yi de yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu