Apple

Apple, iOS 14.5 Güncellemesini Yayınladı

Son olarak, uzun bir beta testinin ardından iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in genel yapısı artık yayınlandı. Her iki güncelleme için de sürüm adayı(RC), Apple’ın etkinliğinden hemen sonra yayınlandı. 

Güncelleme birkaç aydır beta sürümünde mevcut olduğundan, çoğunuz güncellemenin önemini ve özellikleri zaten biliyorsunuz. Sonunda artık Tüm kullanıcılar için mevcut olan birçok önemli özellikle birlikte geliyor. Geçen hafta Apple ayrıca bir sonraki beta güncellemesini iOS 14.6 Beta 1 olarak yayınladı. Apple’ın güncellemelerini görmek gerçekten eğlenceli ve kelimenin tam anlamıyla kullanıcılar odaklı.

İOS 14.5 sürüm adayı, iOS 14.5 Genel sürümüyle tamamen aynı özelliklerine sahip. Ancak beta test kullanıcıları güncellemeyi bir hafta erken alır. İOS 14.5 Beta’yı denemediyseniz, şimdi yeni özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Apple, iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 ile birlikte macOS Big Sur 11.3, tvOS 14.5 ve watchOS 7.4’ü de piyasaya sürdü. Hem iOS 14.5 hem de iPadOS 14.5 güncellemeleri, 18E199 yapı numarasıyla birlikte geliyor. Güncelleme, 1,26 GB boyutundadır.

iOS 14.5 Güncellemesi (Herkese Açık) – Sürüm Notları

iOS 14.5, bir yüz maskesi takarken Apple saatiyle iPhone’un kilidini açma, AirTag desteği ekleme (etkinlikte öğle yemeği) ve çiftlerle emoji için ayrı cilt tonu varyasyonları sunar, Siri daha çeşitli ses seçenekleri ve Uygulama İzleme Şeffaflığı ekler hangi uygulamaların diğer şirketlerin uygulamaları ve web sitelerindeki etkinliğinizi izlemesine izin verileceğini kontrol etmenizi sağlar.

İOS 14.5 ve iPadOS 14.5 Güncellemesini İndirin

İOS 14.5 Kararlı güncelleme, desteklenen cihazlar için kablosuz olarak dağıtılıyor. Ve Apple ile ilgili en iyi şey, sıranızı beklemenize gerek olmamasıdır. Bu genel bir yapı olduğundan, iOS 14.4.2 veya daha eski bir sürümü kullanan herkes güncellemeyi doğrudan yükleyebilir. Güncelleme bildirimini almazsanız, güncellemeyi manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak için Ayarlar> Yazılım Güncelleme’ye gidin. Ardından, en son iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in keyfini çıkarmak için İndir ve Yükle düğmesine tıklayın.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %