Teknoloji

Apple Çeşitli Yeni Akıllı Ev Cihazları Üzerinde Çalışıyor

Apple’ın bağlantılı ev stratejisini, entegre bir HomePod hoparlörü ve bir FaceTime kamera ile birlikte Apple TV işlevselliğine sahip çok yönlü yeni bir TV aksesuarı da dahil olmak üzere yeni akıllı ev cihazlarıyla ilerletmek için hazırlandığı bildiriliyor.

Apple TV + HomePod + FaceTime Kamera

Diğer cihazların, Amazon’un Yankı Gösterisine benzeyen, video görüşmeleri sırasında sizi odanın içinde takip edecek robotik bir kola sahip akıllı hoparlörler içeren spor ekranlarını içerdiği söyleniyor.

Her iki tahmin de ilk olarak iyi bilgilendirilmiş Bloomberg muhabiri Mark Gurman tarafından, köklü Apple kaynaklarının sağladığı bilgilere dayanarak ortaya atıldı.

Apple, akıllı ev alanında geride kaldı, ancak erken geliştirmede olan yeni bir cihaz bunu değiştirebilir. Şirket, bir Apple TV set üstü kutusunu bir HomePod hoparlörü ile birleştirecek ve bağlı bir TV ve diğer akıllı ev işlevleri aracılığıyla video konferans için bir kamera içeren bir ürün üzerinde çalışıyor.

Rapor, böyle bir cihazın video izleme ve oyun oynama gibi tüm standart Apple TV işlevlerini destekleyeceğini belirtiyor. Bunun da ötesinde, bu özellikler müzik çalmak ve Siri asistanını kullanmak gibi akıllı hoparlör işlevselliği ile artırılacak.

Bildiğiniz gibi, mevcut Apple TV müziği ve Siri’yi destekliyor ancak odanın her yerinden eller serbest olarak sesli komutlar vermenize izin veren yerleşik mikrofonlardan yoksundur.

Ayrıca, Siri ile Donatılmış Akıllı Ekranlar

Ancak Apple’ın üzerinde çalıştığı tek yeni akıllı ev cihazı bu değil.

Bloomberg raporuna göre şirket, video görüşmeleri sırasında sizi bir odada izlemek ve takip etmek için robotik bir kol aracılığıyla bağlanan bir iPad’i entegre edecek yerleşik ekranlara ve kameralara sahip yeni HomePod hoparlörleri düşünüyor.

California’nın Cupertino teknoloji devi, pazar liderleri Google ve Amazon ile daha iyi rekabet edebilmek için dokunmatik ekranlı üst düzey bir hoparlörün lansmanını da düşünüyor. Böyle bir cihaz, bir iPad’i bir HomePod hoparlörü ile birleştirir ve ayrıca görüntülü sohbet için bir kamera içerir. Apple, bir odadaki kullanıcıyı takip etmek için hareket edebilen robotik bir kol ile iPad’i hoparlöre bağlamayı keşfetti.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %