Teknoloji

Apple, Akıllı Telefonlar için En Sadık Kullanıcılara Sahip

Apple, marka sadakati ile ilgili yakın tarihli bir ankette ana rakibi Samsung’u geride bıraktı. İPhone 12 ve Samsung S21’in son zamanlarda baştan sona gitmesi, bazı ilginç analizler yapıyor.

Apple Marka Bağlılığı Yüzde 92’ye Ulaştı

Cep telefonu markası bağlılığıyla ilgili yakın tarihli bir SellCell anketinde, Apple kullanıcıları kendilerini en sadık kişiler olarak gösterdiler ve bunların yüzde 92’si teknoloji devine bağlılık sözü verdi.

Anket, hangi cep telefonu markalarının en sadık kullanıcı tabanına sahip olduğunu keşfetmeye çalıştı. SellCell anketi Mart 2021’de gerçekleştirdi, bu nedenle bu veriler fırından yeni çıktı. Toplamda 5.000 katılımcı vardı.

Ankete katılanların tümü de ABD’de yaşıyordu, bu nedenle bu size arazinin Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl olduğuna dair bir fikir veriyor. Apple’ın bir ABD şirketi olduğu göz önüne alındığında, iPhone sahiplerinin en sadık kişiler olduğu doğru gelebilir. Bu sonuçların küresel ölçekte nasıl tercüme edildiğini görmek ilginç olurdu.

Samsung Marka Bağlılığı, 2019 Rakamlarında Dip Yapıyor

Apple’ın ana rakibi Samsung, marka sadakat savaşlarında pek başarılı olamadı.

Pekala, marka sadakat sözü veren mevcut Samsung sahiplerinin% 74’ü en kötü rakamları temsil etmiyor, ancak bu, markaya fiske gelip yükseltme zamanı vermekten mutlu olan Samsung’un mevcut müşterilerinin dörtte birinden fazlasını bırakıyor.

Burada Samsung’un gözlerini açması gereken bağlılık kaybı yüzdesidir. 2019’da aynı anket, Samsung müşterilerinin neredeyse% 86’sının markaya sadık olduğunu söyledi. Yani 2021% 12’lik bir düşüş gösterdi. S21 yaratıcısı için iyi bir haber değil.

Samsung kullanıcılarının% 26’sı gemiye atlamaya hazırlanırken, geleneklerini nereye götürmeyi planlıyorlar? Ankete göre, çoğu iPhone’a yöneleceği için Güney Koreli akıllı telefon markası için daha kötü haber.

Anketteki Diğer Akıllı Telefonlar Ne Olacak?

Google Pixel de bu durumda biraz daha umut verici. Pixel sahipleri arasında marka sadakatinde yüzde 19 düşüş gördük, rakamlar 2019’da% 84 iken Mart 2021’de% 65’e düştü.

LG kullanıcıları da mevcut telefonlarından oldukça memnun görünmüyor. LG sahiplerinin% 63’ü, telefonlarını bir dahaki sefere yükselttiklerinde markayı terk edecek.

Motorola, ufukta yeni bir parlak akıllı telefon göründüğünde, sahiplerin% 71’inin ahizesini bir çekmecenin arkasına göndermesiyle en kötüsü ortaya çıkıyor.

Markanıza Sadık mısınız?

SellCell anketinin sonuçlarına bakılırsa, en sadık telefon kullanıcıları Apple firmasına ait

Kullanıcı tabanında bu kadar sadakat uyandıran Apple ürünlerinin ne olduğunu merak etmelisiniz. Kullanılan yüksek kaliteli malzemeler mi? Genel tasarım estetiği mi? Yoksa iPhone’lar Android akıllı telefonlardan daha mı iyi ?

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %