Teknoloji

Apple, 20 Nisan’daki İlkbahar Etkinliğini Resmen Duyurdu

Apple’ın “Spring Loaded” başlıklı bir sonraki özel etkinliği 20 Nisan Salı 13:00 ET / 10:00 PDT’de gerçekleşecek. Apple hayranlarının gördüğü, Apple’ın resmi duyurusu öncesinde Siri tarafından ifşa edilen etkinlik, Cupertino şirketinin yılın ilk özel etkinliği oldu.

COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana tüm Apple etkinliklerinde olduğu gibi, Spring Loaded, Apple Park’taki Steve Jobs Theater’da canlı izleyebilecek hiçbir ziyaretçi olmadan yalnızca çevrimiçi olarak düzenlenen sanal bir etkinlik olacak.

Apple, Haziran’daki WWDC etkinliğinin yalnızca sanal olacağını duyurduğundan, Apple’ın Nisan etkinliği için çevrimiçi formata bağlı kalacağını duymak şaşırtıcı değil.

Apple “Spring Loaded” da Neler Duyurabilir ?

Her zaman olduğu gibi, Apple etkinlikte neyi açıklayacağını açıklamadı. (Önceden bunu duyurmak, pazarlama açısından son derece ters etki yaratacaktır.)

Etkinlikte büyük olasılıkla beklenen, daha büyük boyutlu model için yükseltilmiş ekrana sahip yeni bir iPad Pro ve Apple’ın eşya izleme aksesuarları AirTags. Yeni bir Apple Pencil, iPad mini, yeni AirPod’lar, yükseltilmiş Apple TV ve hatta muhtemelen merakla beklenen Apple Silicon M serisi yonga iMac’in yeniden tasarlanması da mümkün.

Bunların hepsinin etkinlikte ortaya çıkması pek olası olmasa da, bunlar şu anda Cupertino yol haritasında beklenen tüm cihazlar veya Apple gadget’ları. (Hey, etkinlik başlığındaki “Yüklendi” kelimesi, bunun sıkışık bir Apple etkinliği olabileceğini ima ediyor!)

Diğer olası ipucu, Apple’ın Apple’da Dünya Çapında Pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Greg Joswiak tarafından Twitter’da paylaşılan kısa bir videoydu. Apple Park’ın dış görüntüsünün üzerine yerleştirilmiş grafik öğeleri göstermekte. Belki biraz gergin olsa da, bu Apple’ın artırılmış gerçeklik (AR) hedeflerine işaret edebilir – Apple AR gözlüklerinin raporları,  tüm hesaplara göre, hala oldukça uzakta.

Apple’ın Nisan etkinliğine ev sahipliği yapması nadir bir olay. Başka bir Nisan olayı bulmak için tarih kitaplarından 2010’a geri dönmeniz gerekir. Önceki Nisan etkinliğinde Apple, iOS 4’ü ve iPhone ve iPod touch kullanıcıları için yeni bir yazılım geliştirici kitini tanıttı.

Fazla Beklemeyeceğiz;

Sonuçta, Apple’ın Spring Loaded için ne planladığını öğrenmek için daha fazla beklemek gerekmeyecek. Etkinlik her zaman olduğu gibi Apple’ın web sitesinde, YouTube’da ve Apple TV’de izlenebilecek.

Ayrıca, elbette, bu web sitesinde, Apple’ın duyurmayı seçtiği her şeyin önemini açıklığa kavuşturmaya yardımcı olacak çok sayıda gösteri sonrası analizi olacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %