Apple

Apple, 20 Eylül’de iOS 15’i Piyasaya Sürüyor

Apple, Herkes için iOS 15 ve iPadOS 15'in çıkış tarihini resmen açıkladı.

Merakla beklenen iPhone 13 serisi nihayet resmi bir giriş yaptı. iOS 15 çıkış tarihi de öyle. Apple, yeni nesil iOS’un 20 Eylül’de indirilebileceğini açıkladı.

iOS 15’in çıkış tarihi açıklandı

Özel Yayın iOS 15’in ayrıca resmi çıkış tarihinden de bahsetmekte. Bildiğiniz gibi, yeni iOS sürümü, kullanıcılar için bir dizi özelliği beraberinde getirecek. 

FaceTime için bir dizi yeni özellik olacak ve en belirgin olanı SharePlay. İnsanların içeriği izlemesine ve dinlemesine ve ekranları başkalarıyla paylaşmasına izin verecek. Bununla birlikte, ilk sürümün bir parçası olmayacak. Diğer FaceTime özellikleri arasında Portre modu, Uzamsal ses ve daha fazlası bulunur. Ardından Android veya Windows’u bir FaceTime görüşmesine katılmaya davet edebilirsiniz.

Ayrıca, kullanıcıların profesyonel ve kişisel yaşamları arasında bir çizgi çizmelerine yardımcı olacak yeni Odak modu da var. Bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçebileceksiniz ve odaklandığınızda diğerleri sizi rahatsız etmeyecek.

iOS 15 ayrıca, insanların fotoğraflardaki metni seçerek çeşitli eylemleri (arama, mesajlaşma ve daha fazlası) gerçekleştirmelerine yardımcı olacak bir Canlı Metin özelliğine sahiptir.

Güncelleme ayrıca yeniden tasarlanmış yeni bildirimler, yeni Haritalar, tamamen yeni bir Hava Durumu uygulaması, uzantılar dahil Safari özellikleri, iCloud+ ve daha fazlasını içerecek. Fotoğraflar uygulaması, Sağlık uygulaması ve daha fazlası için özellikler de mevcut olacak. Ve her zamanki gibi, daha fazla gizlilik odaklı özellikler de olacak.

Yinelemek gerekirse, iOS 15 aşağıdaki cihazlar için mevcut olacaktır:

iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. nesil)
iPhone SE (2. nesil)
iPod touch (7. nesil)

Mevcut olduğunda, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesine giderek güncellemeyi indirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu