Android

Android Cihazlarda Google Uygulama Simgeleri Değişiyor

Google Genellikle stok uygulamalarında güncellemeler şeklinde birçok değişiklik yapmakta. Ancak eski uygulamaları için neredeyse hiç yeni simgeler tanıtmıyorlar. Arada bir, mevcut trendle buluşmak için uygulama simgelerinin görünümünde küçük değişiklikler yapıyorlar. Birkaç ay önce Google, Play Store uygulamasının görünümünde birkaç değişiklik yaptı.

Google, uygulamanın renklerinde bazı değişiklikler yaptı. Eski Kırmızı, Sarı, Yeşil ve Mavi renkler korunmuştur. Ancak Google, her rengi aynı rengin daha canlı bir versiyonuyla değiştirdi.

Bu sefer Google, Mesajlar uygulamasında, Telefon uygulamasında ve Kişiler uygulamasında bazı fiziksel değişiklikler yapıyor. Google, bu uygulamalar için yeniden tasarlanmış yeni simgeleri kullanıma sunuyor .

Gölgeleri ve mavi arka planı olan eski simgenin aksine, yeni Kişiler uygulaması daha basit ve daha modern görünüyor. Ve elbette, gölgeler olmadan gelmez.

Google Telefon uygulaması ise Beta aşamasına yeni girdi. Bu nedenle, tam olarak nasıl görüneceğini henüz görmedik. Tüm göstergelerden, Kişiler uygulamasına benzer bir tasarım seçecektir.

Mesaj uygulamaları da kullanıma sunuluyor. Kişiler simgesi gibi, Google Mesajlar uygulamaları da daha fütüristik bir tasarıma sahiptir. Google’ın zaten eklediği tüm yeni özellikler bir yana, bu sefer öncekinden daha temiz görünüyor.

Temalı Simgeler Google Uygulama Simgelerinden Daha Havalı Görünüyor

Yeni görünümlü simge tasarımına rağmen, Android temalı simge daha ilginç ve oldukça basit görünüyor. Daha renkli ve kolayca tanınabilir. Çoğu insan kendilerini temalı simgeleri daha fazla kullanırken bulabilir.

Simgelerin görünümünde değişiklikler oldu, ancak Google, aşinalık amacıyla ana mavi simgeleri korumaya çalıştı. Bu şekilde, kullanıcılar uygulamaları kolayca tanımlayabilir.

Google’a göre, basit ve düz tasarım, uygulamaların diğer üçüncü taraf uygulamalarla kolayca uyum sağlamasına yardımcı olur. Bu yeni ikon tasarımları ayrıca Material You Theme’den biraz ilham aldı.

Yeni Google Uygulama Simgelerinin Kullanılabilirliği

Google, birkaç gün içinde Google Uygulama Simgeleri güncellemesini kullanıma sunmaya başlayacak. Muhtemelen önümüzdeki hafta. Bu nedenle, çok yakında Telefon uygulamanız, Kişiler uygulamanız ve Mesajlar uygulamanız için yeni simgeler görmeyi bekleyin.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %