Xiaomi

Android 12 Güncellemesi Alacak Xiaomi Cihazları

Android 12, geliştiriciler için Şubat 2021’de duyuruldu. Google, işletim sistemini herkese açık beta testine sunmadan önce geliştirici önizleme sayfasında birkaç güncelleme yayınlayacak.

Kendisinden önceki diğerleri gibi, Android 12 beta’nın da 2. çeyrekte herkese açık olarak yayınlanması bekleniyor. Şu anda kesinleşen resmi bir tarih olmasa da, ancak Mayıs, Haziran 2021 aylarında bekleyebiliriz.

Geçtiğimiz birkaç Android güncellemesi Xiaomi ve Google dışındaki diğer firmalarında bu süre zarfında test programına katıldığını görüldü. 

Bu noktada hiçbir şey resmi değil, ancak Xiaomi yazılım güncellemelerini kapsayan geçmişteki tecrübelerimiz bize bir avantaj sağlıyor, bu da şirketin Android 12 güncelleme planlarıyla ilgili bazı şeyleri tahmin edebilecek bir konumda olduğumuz anlamına geliyor.

Xiaomi Android 12 güncellemesine uygun cihazlar

Xiaomi, yeni cihazların yanı sıra yazılım geliştirme söz konusu olduğunda tartışmasız en aktif Android satıcısıdır.

Xiaomi, neredeyse her ay yeni bir cihaz sunmanın yanı sıra, MIUI beta test programı aracılığıyla Çin’de satılan cihazlara günlük ve haftalık güncellemeler de sunuyor.

Xiaomi Mi 11, Android 12 güncellemesine uygundur

Android 12 güncellemesi söz konusu olduğunda, Xiaomi’nin zamanı geldiğinde yeni işletim sistemine yükselteceğini düşündüğümüz uzun bir cihaz listesi var.

Şimdilik, yine de hiçbir şey doğrulanmadı. Ancak, Android 11 ile önceden yüklenmiş olarak gelen tüm Xiaomi cihazlarının gerçekten de Android 12 güncellemesi için uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Bununla birlikte, bu makalenin içeriği, yıllardır takip ettiğimiz Xiaomi Android işletim sistemi güncellemelerinin geçmiş kalıplarını ve geçmişini incelemenin bir sonucudur. Resmi bilgiler çıktığında makaleyi güncelleyeceğiz.

NOT:

1. Xiaomi’nin Mi serisi cihazları iki büyük Android işletim sistemi güncellemesi alır.
2. Redmi Note serisi bir işletim sistemi güncellemesi almak için kullanılırdı, ancak Redmi Note 8 serisinden itibaren işler değişmiş gibi görünüyor.
3. Bütçe Redmi serisi (Not olmayan) yalnızca bir işletim sistemi güncellemesi alır.
4. Poco Eğer Poco cihazlar için Android 12 durumunu kontrol edebilirsiniz, artık bağımsız markadır burada.

Bunun dışında, aşağıda resmi olarak Android 12 güncellemesine yükseltme garantili olduğunu düşündüğümüz Xiaomi cihazları (Mi ve Redmi) var.

– Xiaomi Mi 11 Ultra *
– Xiaomi Mi 11 Pro *
– Xiaomi Mi 11
– Xiaomi Mi 10 Ultra
– Xiaomi Mi 10 Pro

– Xiaomi Mi 10S
– Xiaomi Mi 10
– Xiaomi Mi 10i
– Xiaomi Mi 10 Lite
– Xiaomi Mi 10 Lite Zoom

– Xiaomi Mi 10T
– Xiaomi Mi 10T Pro
– Xiaomi Mi 10T Lite
– Xiaomi Mi Note 10
– Xiaomi Mi Note 10 Pro
– Xiaomi Mi Note 10 Lite

– Redmi K40
– Redmi K40 Pro
– Redmi K40 Pro + (Ultra)
– Redmi K30
– Redmi K30 Pro

– Redmi K30 Pro Zoom
– Redmi K30 Ultra
– Redmi K30S
– Redmi K30 5G
– Redmi K30i 5G
– Redmi K30 5G Race

– Xiaomi Redmi Note 10
– Xiaomi Redmi Note 10 5G
– Xiaomi Redmi Note 10 Pro (Hindistan / Global)
– Xiaomi Redmi Note 10 Pro Max
– Xiaomi Redmi Note 10S

Daha önce belirtildiği gibi Xiaomi, Redmi Note serisi ile ilgili olarak yazılım güncelleme politikasını değiştirmiş olabilir. Not 8 ve Not 8 geçenlerde gelmiş Pro alınan Android 11’e ikinci OS güncellemesini.

Yeni trend buysa, Redmi Note 9 serisindeki cihazların Android 12’ye yönelik ikinci işletim sistemi güncellemesi için de sıraya girdiği anlamına gelir. Verilirse, bu cihazların onay alması gerekir:

– Xiaomi Redmi Note 9 (Helio G85)
– Xiaomi Redmi Note 9 4G (SDM 662)
– Xiaomi Redmi Note 9 5G
– Xiaomi Redmi Note 9 Pro (Hindistan / Global)
– Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
– Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max
– Xiaomi Redmi Note 9T
– Xiaomi Redmi Note 9S

Xiaomi’nin hala birçok Android 11 destekli telefonu piyasaya sürmeye devam etmesi beklendiğinden, uygun cihazların listesi önümüzdeki günlerde daha da büyüyecek.

Bu, yeni gelenler olduğunda bu makalenin zaman zaman düzenli güncellemeler göreceği anlamına gelir. Ayrıca diğer Xiaomi Android 12 güncelleme gelişmelerini de takip edeceğiz ve bu hikayeyi güncelleyeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Beklenen Çıkış Tarihi

Belirtildiği gibi Xiaomi, Google’ın son dönemdeki erken beta testi programlarında temel dayanak noktası olmuştur, ancak kararlı işletim sisteminin resmi olarak piyasaya sürülmesinin başlaması genellikle aylar sürer.

Kabul edilirse, aynı durumun, ilk Android 12 sürümlerinin, Google’ın Ağustos sonunda veya Eylül başında Pixels için kararlı sürümü yayınlamasının hemen ardından genel beta yayınlamadan hemen önce 2. çeyrekte piyasaya sürülebileceği durumlarda da geçerli olabilir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %