Samsung

AMD RDNA2 GPU’lu Samsung İşlemci Temmuz’da Piyasaya Sürülecek

AMD’nin patronu Dr. Lisa Su, Computex 2021’de şirketin gerçekten de Samsung ile 2021’in sonunda Samsung tarafından tanıtılacak bir amiral gemisi akıllı telefon GPU’su tasarlamak için çalıştığını doğruladı. Samsung akıllı telefon sızdırılmış IceUniverse, işlemciyi AMD GPU ile ne zaman görmeyi bekleyebileceğimiz konusunda bir güncelleme yaptı.

Ice Universe’e göre Samsung, Haziran ayında AMD RDNA2 GPU’lu yeni işlemciyi tanıtmaya hazırdı. Ancak şimdi bilinmeyen bir nedenle Temmuz ayına ertelendi. Bu, Temmuz ayı başlarında AMD GPU’lu ilk Samsung işlemcisine bir göz atabileceğimiz anlamına geliyor.

Sızıntı yapan kişi tarafından paylaşılan blok şemaya göre GPU, 5G modem, NPU, DSP, güvenlik modülü ve daha fazlası gibi diğer bileşenlere sahip olacak olan SoC’nin ayrılmaz bir parçası olacak. Sony ve Microsoft’un mevcut nesil konsollarının hünerleri göz önüne alındığında, yaklaşmakta olan Samsung x AMD işlemcinin akıllı telefon grafik performansını bir sonraki seviyeye taşıması muhtemel.

Samsung AMD GPU’nun PS5 ve Xbox Series X ile aynı olan RDNA-2 mimarisini temel alması bekleniyor. Konsolların aksine, akıllı telefon sürümü, daha düşük saat hızı ve sınırlı video belleği ile daha az bilgi işlem çekirdeğine sahip olacak. telefonlar pasif soğutma çözümünü kullanacak.

Samsung AMD GPU’lu Akıllı Telefonlar

SoC duyurusunun Temmuz ayında gerçekleşeceği göz önüne alındığında, 2021’in sonunda bu işlemciden güç alan akıllı telefonları görmeyi bekleyebiliriz. Galaxy Z Fold 3 gibi telefonların aynı özelliklere sahip ilk akıllı telefon olabileceğine ve işlemcinin de aynı özelliklere sahip olduğuna inanıyoruz. muhtemelen yeni nesil Galaxy S serisi amiral gemisi akıllı telefonlara güç verecek.

Exynos işlemcili Vivo akıllı telefonlardan bazılarını gördük. Bununla birlikte, şu an itibariyle, Samsung’un AMD GPU’lu yeni işlemciyi diğer şirketlere satıp satmayacağı veya Samsung’a özel olup olmayacağı ve yalnızca birinci sınıf Samsung Galaxy akıllı telefonlarında bulunup bulunmayacağı konusunda hiçbir bilgi yok.

Bu işlemcinin, özellikle akıllı telefonlar ve tabletlerde harika grafik performansı sunduğu bilinen Apple A14 Bionic ve Qualcomm Snapdragon 888 SoC’den daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğini görmek de ilginç .

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %