Teknoloji

4 Yeni Snapdragon 888’li Telefon Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Xiaomi geçtiğimiz günlerde 2020’nin sonunda dünyanın ilk Snapdragon 888 yonga seti tabanlı telefonunu piyasaya sürdü. Mi 11 amiral gemisi, birkaç ay boyunca yonga setine sahip ilk akıllı telefon olmaya devam edecek, ancak yakında bir zamanda gelmesi beklenen diğer Snapdragon 888‘li cihazlara göz atalım.

Bilgiler, bu yonga setiyle çalışacak birkaç akıllı telefon daha olduğunu iddia eden popüler tipster Digital Chat Station’dan geliyor. Listedeki ilki, resmi olarak 11 Ocak’ta piyasaya sürülecek olan iQOO 7 olacak. Bundan sonra Vivo, X60 Pro + ‘yı piyasaya sürecek. Bu cihaz, X60 ve X60 Pro’nun Exynos 1080‘i alacak iki cihazın lansmanını takip edecek. Tüm bu telefonlar, Ocak ayında piyasaya sürülmek üzere tahmin ediliyor.

Dijital Sohbet İstasyonu ayrıca Snapdragon 888’li Realme Koi‘nin de yakında piyasaya sürüleceğini iddia etti. Koi ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürülen bir başka telefon da Redmi K11 (kod adı Haydn). Bu telefonun Redmi K40 Pro olması ve piyasadaki en uygun fiyatlı Snapdragon 888 telefonlarından biri olması bekleniyor.

Qualcomm, Snapdragon 888 5G ile yapay zeka performansında büyük ölçüde gelişme kaydettiğini iddia ediyor. Aslında, yeni yonga setiyle şirket, yapay zeka alanında tarihinin en büyük mimari adımını attığını iddia ediyor. Bunun nedeni, Snapdragon 888 5G‘nin yeni Qualcomm Hexagon 780 işlemci tarafından desteklenen yeniden tasarlanmış 6. nesil Qualcomm AI Motorunu getirmesidir.

Snapdragon 888 5G yonga setinin amiral gemisi Android telefonlar için bir dayanak noktası haline geldiği önümüzdeki yıldan itibaren, yeni AI Motorunun kameralar, kişisel ses asistanları, oyun ve daha fazlası dahil olmak üzere akıllı telefon teknolojisinin birçok yönüne gelişmiş performans getirmesine yardımcı olmasını bekleyebiliriz.

Ve daha etkileyici olan, yonga setinin bu gelişmiş AI performansını (26 TOPS’a kadar) getirirken, aynı zamanda Snapdragon 865 yonga setine göre watt başına üç kat iyileştirme getirmesidir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %