Teknoloji

YouTube Türkiye’de Ofis Açıyor. !

Google’ın video paylaşım platformu YouTube, uyarılar ve gelen cezaların ardından ülkemizde ofis açmaya karar verdi. YouTube daha öncede 2 defa para cezası almıştı.

1 Ekim’de yürürlüğe giren Sosyal Medya Yasası ile ülkemizde 1milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal ağ sağlayıcılarına temsilcilik atama zorunluluğu getirilmişti. Nihayetinde YouTube, Türkiye’de ofis açmaya karar verdi.

YouTube’un Türkiye ofisi hakkındaki açıklamaları ise şu şekilde;

“YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün onbinlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık.”

Henüz ofisin nerede ve ne zaman açılacağı, YouTube’un Türkiye’deki yasal yükümlülüklerinden kimin yada hangi şirketin sorumlu olacağı belirsiz. Ancak Google’ın resmi olarak Google Reklamcılık ve Pazarlama LTD şirketi İstanbul’da YouTube’da muhtemelen ofisini yine istanbul’da açacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
1
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %