Teknoloji

YouTube Stüdyosu Kalıcı Olarak Kapanıyor

Dünya genelinde YouTube’a ait olan ve platformda yaratımı teşvik etmek için tasarlanan fiziksel stüdyo konumları olan YouTube Stüdyosu, koronavirüs salgını nedeniyle kapanıyor.

Sonuç olarak YouTube, ara sıra ortaya çıkan yüz yüze etkinliklerle odak noktasını çevrimiçi atölyelere ve derslere kaydırıyor.

YouTube Stüdyosu nedir?

YouTube Stüdyosu, YouTube içerik oluşturucularına profesyonel ve erişilebilir stüdyo prodüksiyonu sağlamak için tasarlanmış bir girişimdi.

Bu, daha iyi içerik oluşturmaya yardımcı olmak için stüdyo alanı, post prodüksiyon tesisleri ve atölyeleri içeriyordu. Ayrıca takılmak, sohbet etmek ve ağ kurmak için alanlar da vardı. İnanılmaz bir şekilde, bunların hepsi ücretsizdi.

https://youtu.be/1TbUIy-gjYs

İlk alan 2021’de Londra’da açıldı ve Los Angeles, Tokyo, Berlin ve Paris gibi diğer şehirlere genişledi.

Konsept, 2016’da YouTube Pop-up Spaces’ın kullanıma sunulmasıyla büyüdü. Bunlar, Mexico City ve Mumbai dahil olmak üzere normalde tesislere erişimi olmayan 20’den fazla ülkeye Spaces olaylarını getirebilecek daha küçük yerlerdi.

YouTube Stüdyosu Neden Kapanıyor?

YouTube blogunda duyurulduğu gibi, fiziksel YouTube Stüdyoları tamamen sanal bir modele geçişle kalıcı olarak kapanıyor.

COVID-19 salgını başladığında bu konumların geçici olarak kapanması gerekiyordu. Anlaşılır bir şekilde artık boş kalan binalar için kira ödemeye istekli olmayan YouTube, zararlarını azaltıyor.

Salgın, şirketi, Hintli içerik oluşturuculara, kadın yaratıcılara ve evde nasıl harika içerikler oluşturulacağına odaklanan atölyeleri içeren sanal etkinliklere odaklanmaya zorladı. Bunun gibi sanal etkinlikler 145 ülkede 70.000’den fazla kişiye ulaştı.

YouTube’un Baş İşletme Sorumlusu Robert Kyncl blog gönderisinde şunları söylüyor:

Bugün, YouTube iş ortağı topluluğumuz katlanarak genişlemeye devam ediyor ve nerede olurlarsa olsunlar içerik oluşturucularımızın ve sanatçılarımızın ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamız gerekiyor. İlerlerken, sunduğumuz araçlar ve atölyeler ile daha fazla içerik oluşturucu ve sanatçıya ulaşmak için daha ölçeklenebilir ve çevik stratejiyi ikiye katlıyoruz.

Odak noktası sanal etkinlikler olacak olsa da, YouTube, mümkün olduğunda yüz yüze pop-up programlamasına da devam edecek.

YouTube’un 2021 için planladığı etkinliklerden bazıları şunlardır:

  • En son ürün geliştirmelerini önizlemek için sanatçı ve etiket atölyeleri.
  • Rusya ve Japonya gibi pazarlardaki içerik oluşturucuları destekleyen NextUp programına yatırım.
  • İçerik oluşturucuların YouTube’da para kazanmanın yeni yollarını keşfetmelerine yardımcı olan canlı atölyeler .

Oluşturmaya Devam Et

YouTube Stüdyosu’nun kapanmasının sizi içerik oluşturmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Harika görünen içerikler üretebilmeniz için erişilebilir ve uygun fiyatlı kendi stüdyonuzu oluşturmak çok kolaydır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %