Teknoloji

YouTube “Premium Lite” Abonelik Planını Test Ediyor

YouTube, akış hizmeti için yeni ve daha ucuz bir ücretli abonelik planını test ediyor. YouTube Premium Lite olarak adlandırılan yeni plan, abonelerin YouTube’da reklamsız video izlemesine olanak tanıyacak. Daha pahalı YouTube Premium planının bir parçası olan diğer tüm özellikleri kaçıracaktır.

YouTube Premium, reklamsız görüntüleme deneyiminin yanı sıra arka planda video oynatma, çevrimdışı indirmeler ve daha fazlasını sunar.

YouTube Daha Ucuz “Premium Lite” Planıyla Denemeler Yapıyor

YouTube Premium şu anda Türkiyede 21.99 TL Avrupa’nın belirli bölgelerinde 6,99 Euro’dan başlayan yeni bir YouTube Premium Lite planı deniyor. Karşılaştırma için, normal YouTube Premium aboneliği aylık 11,99 Euro’dur. ABD’de YouTube Premium’un fiyatı ayda 9,99 ABD dolarıdır.

Yeni daha ucuz Premium Lite planı, YouTube’da sadece reklamsız video izlemek isteyen ve diğer özellikleri pek umursamayan kullanıcılar için harika bir seçenek olacak.

Bir ResetEra kullanıcısı, YouTube’un gerçekten daha ucuz bir YouTube abonelik planını test ettiğini onaylamadan önce yeni YouTube Premium Lite planını fark etti. Bir YouTube sözcüsü tarafından The Verge’e yapılan açıklama aşağıdadır :

“İskandinav ve Benelüks’te (İzlanda hariç), kullanıcılara daha da fazla seçenek sunmak için yeni bir teklifi test ediyoruz: Premium Lite ücreti ayda 6,99 € (veya aylık yerel eşdeğeri) ve YouTube’da reklamsız videolar içeriyor.”

Şu anda, “Premium Lite” planı YouTube tarafından Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç’te test ediliyor. Ülkemize yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

YouTube Premium Lite, iPhone, Android, Akıllı TV’ler ve oyun konsolları dahil tüm büyük platformlarda reklamsız bir YouTube izleme deneyimi sunacak. YouTube Çocuk uygulamasında ve aboneliğin bir parçasında reklamlar gösterilmeyecektir. Ancak YouTube Premium Lite, YouTube Music’e reklamsız erişim içermeyecektir. Bunun yerine, şarkılar arasında reklamlar oynatılacak.

Normal YouTube Premium aboneliğinin bir parçası olan ancak Premium Lite’ta eksik olacak diğer özellikler arasında arka planda müzik çalma, Resim İçinde Resim desteği, çevrimdışı indirmeler ve YouTube Premium orijinal içeriğine erişim yer alır.

YouTube Premium Lite

YouTube Premium Lite, birçokları için normal YouTube Premium aboneliğine kıyasla kesinlikle çekici bir teklif olsa da, ikincisinden çok daha ucuz değil. Yalnızca YouTube’da reklamsız bir görüntüleme deneyimi sunar, ancak YouTube Premium aboneliğinden yalnızca yüzde 40 daha ucuzdur.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %