Apple

Yeni sızıntıların bir parçası olarak iPhone 13 lansman tarihi ve daha fazla

Bu yılki iPhone 13 serisi tartışmasız şu anda en çok beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Arada bir, heyecanımızı körüklemek için 2021 iPhone’ların yüzeyiyle ilgili sızıntılar oluyor. Şimdi, bu telefonların ne zaman geleceğine dair ipuçları veren bazı yeni ayrıntılara sahibiz. 

En son sızıntıya bakarsak, Apple’ın geçen yılki telefonu bir kenara bırakarak, büyük olasılıkla yıllardır olduğu lansman döngüsünü takip etmesi muhtemeldir.

iPhone 13 lansman tarihi sızdırıldı

Wedbush analisti Dan Ives ( PhoneArena aracılığıyla ), yaklaşan iPhone 13 serisinin lansman tarihine işaret etti. Telefonların, büyük olasılıkla 14 Eylül olan Eylül ayının üçüncü haftasında piyasaya sürülmesi öneriliyor. 

Somut ayrıntılara sahip olmasak da, telefonların 24 Eylül’den itibaren satın alınabileceği ileri sürüldü. Hindistan için bir lansman tarihi hala tamamlanmamış durumda. Ancak yeni iPhone 13 telefonların Eylül sonu veya Ekim ayında Hindistan kıyılarına ulaşmasını bekleyebiliriz.

Ayrıca Apple’ın bu yılın ikinci yarısında 130 ila 150 milyon adet iPhone 13 üretmeyi hedeflediği öne sürülüyor . İlk siparişlerin, iPhone 12’nin 80 milyon rakamından artarak 90 ila 100 milyon arasında olduğu tahmin ediliyor.

Daha fazla özellik detayı sızdırıldı

Buna ek olarak, bir dizi iPhone 13 özelliğiyle ilgili sızıntılar oldu. TrendForce’un en son raporu , 13 Pro modelinin önceki sızıntılarla çelişerek 1 TB’a kadar depolama yapmayacağını öne sürüyor . Bu doğruysa, geçen yılki gibi 512 GB’a kadar çıkmasını bekleyebiliriz.

Ayrıca, Pro olmayan modellerin tüm iPhone 13 modellerine ulaşması beklenen LiDAR tarayıcıyı ele geçiremeyeceği de öne sürüldü.

Diğer ayrıntılar daha önce duyduğumuz şeylere işaret ediyor. iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’in 120Hz yenileme hızı desteğine sahip bir LTPO ProMotion ekrana sahip olması beklenirken, diğer iki modelin 60Hz ekrana sadık kalması bekleniyor.

Daha küçük bir çentik, büyük arka kamera muhafazaları, Face ID ve Touch ID kombinasyonu beklenebilir. Kamera departmanı ayrıca sensör kaydırma sabitleme, daha iyi yakınlaştırma yetenekleri ve daha fazlası için destekle geliştirilebilir.

Telefonların bir A15 Bionic çip ile gelmesi, iOS 15 çalıştırması, daha büyük piller ve daha fazlasıyla gelmesi bekleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %