Teknoloji

Yakında LG Mağazalarından iPhone Satın Alabilirsiniz

LG, teknoloji devi diğer sektörlerine odaklanarak akıllı telefon pazarından ayrıldı. Ancak Güney Koreli şirket henüz perakende alanını bitirmedi. Özellikle kendi iç pazarında 4.000’den fazla LG Ürün satış mağazaları bulunmaktadır. En son raporlara göre Apple, iPhone ve diğer aygıtlarını satarak bu perakende satış alanını kullanıyor olabilir.

iPhone’u LG Mağazalarında Satışa Çıkacak

LG kesinlikle perakende mağazalarının boşa gitmesini istemiyor ve bu nedenle Apple ile el ele vermek için kollarını sıvıyor. Raporlar şimdi LG ve Apple arasında, en azından Güney Kore pazarıyla sınırlı bir anlaşmanın devam ettiğini gösteriyor. Apple kesinlikle ülkedeki perakende varlığını artırmayı hedefliyor,.

Business Korea tarafından hazırlanan bir rapor, Apple ile LG arasındaki anlaşmanın Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanabileceğini de öne sürüyor. Bu, LG akıllı telefonlar için son tarih ile daha da senkronize olacaktır.

Anlaşma gerçekleştiğinde Apple, LG perakende alanını iPhone satmaktan daha fazlası için kullanacak. İPad, AirPod, Apple Watch ve daha fazlası gibi diğer Apple gadget’ları da yaklaşan perakende alanında satışa sunulacak. Aynı zamanda, alıcıların MacBook veya iMac serisini keşfetmek için orijinal Apple mağazalarına gitmeleri gerekecek anlaşmadaki gecikmenin nedeni bu gibi görünüyor.

Bunun nedeni, LG’nin Kore pazarıyla sınırlı olsa bile dizüstü bilgisayar üretmesidir. Bu, LG dizüstü bilgisayarların ve MacBook’ların bu pazara gelince hala rakip olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, biri Windows OS diğeri macOS çalıştırıyor olsa bile, konu dizüstü bilgisayar pazarına geldiğinde LG’nin üstünlüğü ele geçirmek istemesi mantıklı.

Yeni Apple ve LG anlaşması söz konusu olduğunda hala birkaç faktör eksik. Birincisi, yeni anlaşmanın Güney Kore sınırlarının dışına çıkıp çıkmayacağından hala emin değiliz. Şu anda, Hindistan’daki LG deneyim merkezleri, en azından yalnızca belirli şehirlerle oldukça sınırlıdır. Ayrıca, anlaşma yürürlüğe girdikten sonra Apple’ın gönderilerinin Kore’de nasıl değişeceğini görmek ilginç olurdu.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %