Xiaomi

Xiaomi telefon kullanıcıları dokunmatik ekran sorunundan şikayetçi

Xiaomi’nin yeni cihazlarından bazılarının dokunmatik yanıt sorunlarından muzdarip olduğu bildiriliyor ve bu sorunun arkasındaki neden henüz net değil. Ayrıca, sorun yalnızca bir cihazla sınırlı değil, birkaç cihazda sorun var gibi görünüyor.

Yaklaşık iki ay önce Reddit’teki bir konu, benzer dokunmatik ekran yanıt sorunuyla karşı karşıya kalan aşağıdaki cihazlardan bahsediyor:

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Redmi Not 10 Pro
  • Redmi Not 9S

Yukarıda listelenen bu cihazlarla ilgili sorunları bağımsız olarak doğrulamadık, ancak raporlar, telefonların oldukça yakın zamanda sorunlarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor, bu da muhtemelen suçlu olan şirketin kendi MIUI’sini çalıştıran az sayıda cihazda.

Bazı kullanıcılar akıllı telefonlarını fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediğini ancak bu da sorunu çözülmediğini bildirdiler. Ancak, cihazı sıfırlamak sorunu geçici olarak çözüyor gibi görünüyor olsada, oldukça hızlı bir şekilde yeniden ortaya çıkıyor.

Xiaomi, markanın bazı cihazlarda dokunmatik ekran yanıt sorunundan haberdar olduğunu doğruladı ve şirket ayrıca çeşitli cihazlar için düzeltme içeren bir güncellemenin yakında yayınlanacağını da ekledi.

Şu anda, çevrimiçi dokunma hassasiyeti sorunlarından çok az söz edildiğinden, bu sorunun ne kadar yaygın olduğuna dair bir gösterge yok. Bununla birlikte, şirket sorunu kabul etti ve yakında çözeceğine söz verdi.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %