Xiaomi

Xiaomi, MIUI’de Bir RAM Genişletme Özelliği Sunabilir

Xiaomi yakında çoklu görevi akıllı telefonları için süper kolay ve kullanışlı hale getirecek. Çinli şirketin MIUI’de son zamanlarda popülerlik kazanmaya başlayan bir RAM genişletme özelliği sunması bekleniyor.

Bu özellik, kullanıcılara daha fazla RAM miktarı sağlayacak, böylece kullanımı sorunsuz hale getirecek. 

Xiaomi yakında sanal RAM’i tanıtacak

Bilinen bir sızıntı yazarı Kacper Skrzypek’e göre, Xiaomi gelecekteki MIUI güncellemesinde RAM’i artırma seçeneğini ekleyebilir. MIUI 12’nin kaynak kodunda bu özelliğe ilişkin bir ipucu bulundu ve bu kod, onu ‘bellek uzantısı’ olarak adlandırıyor. 

Bununla, kullanıcılar dahili depolama havuzundan bir miktar depolama alanı ayırarak daha fazla RAM alabilecekler. Xiaomi’nin durumunda, kullanıcılar daha iyi çoklu görev için ekstra RAM olarak 1GB depolama alanı alabilecek ve daha fazla uygulamayı bellekte tutabilecek.

Skrzypek tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre Xiaomi, insanlara yalnızca kullanıma yetecek kadar dahili depolamaya sahiplerse RAM ayırmalarını önerecek.

Ancak, özelliğin tam olarak ne zaman giriş yapacağını bilmiyoruz. Ayrıca, bu özelliği hangi cihazların kullanabileceğine dair hiçbir bilgi yok. Bununla birlikte, bütçe Xiaomi telefonlarının daha fazla ihtiyaç duyabilecekleri için bu özelliği (üst düzey olanlara ek olarak) almaları mantıklı olacaktır.

Yeni bir kavram değil

Bilmeyenler için RAM uzantısı kavramı yeni değil. Akıllı telefon üreticileri, kullanıcılara aynı anda birden fazla şey yapmakta sorun yaşamamaları için sanal RAM sağlamaya başladılar. Bu, oyun oynamak için de yararlı olacaktır.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Vivo X60 Pro ve Pro Plus, daha akıcı bir performans için ekstra 3 GB sanal RAM ile birlikte geliyor. Bu, 3GB genişletilmiş RAM de alan en yeni Vivo V21 5G’de görülüyor.

Bu nedenle, yakın gelecekte daha fazla Android telefonun işlevselliğe sahip olma olasılığı vardır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %