Xiaomi

Xiaomi MIUI 14 Yeni Tasarım Dili Getirecek

Xiaomi, MIUI 12’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte yeni bir tasarım dili tanıttı . Şirket, MIUI 12.5, MIUI 12.5 Enhanced Edition ve MIUI 13 gibi sonraki sürümlerde tasarımda büyük bir değişiklik yapmadı . Ancak yaklaşan MIUI 14, bir rapora göre nihayet kullanıcı arayüzünde büyük değişiklikler getirecek.

Xiaomiui tarafından hazırlanan bir rapor, MIUI 14’ün tasarım dilini detaylandırıyor. Rapor, MIUI sistem uygulamalarının yayın öncesi beta sürümüne dayanıyor. Habersiz olanlar için Xiaomi, başlangıçta MIUI sistem uygulamalarının beta sürümleri ve haftalık MIUI Beta sürümleri aracılığıyla yeni özellikler ve değişiklikler sunuyor.

MIUI 14 tasarım dili kalın bir yazı tipine sahip olacak ve kart tabanlı UI ile daha modern görünecek. Tasarım revizyonu yapılan sık kullanılan uygulamalar Galeri, Saat ve Uygulama Kasasıdır.

Ayrıca, widget seçici, başlatıcı ayarları menüsü, APK yükleyici ve izin iletişim kutusunun tasarımında da ince ayar yapılacak. Görünümün yanı sıra MIUI 14, bazı yeni özellikler de getirecek.

MIUI 14, balon bildirimleri için desteğe sahip olacak, ancak tabletler ve katlanabilir cihazlarla sınırlı olabilir. MIUI’nin bir sonraki yinelemesi, Qualcomm LE Audio, Dolandırıcılığa Karşı Koruma ve metin tanımanın yanı sıra Galeri uygulamasında ‘Bugünkü’ özellikleri için destek de getirecek.

MIUI 12.5 ile başlayan Xiaomi, kullanıcıların çok çeşitli sistem uygulamalarını kaldırmasına olanak tanır. MIUI 14 ile kullanıcılar Saat uygulamasını da kaldırabilecekler.

Ne yazık ki, şu ana kadar MIUI 14 hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler bu kadar. Tüm ekran görüntüleri için Xiaomiui’yi ziyaret edin.

MIUI 14’ün, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından desteklenen Xiaomi 13 serisi ile birlikte Kasım ayında resmiyet kazanacağı söyleniyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %