Xiaomi

Xiaomi Mi Pad 5, önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek

Xiaomi, Mi Mix 4 lansman etkinliğini 10 Ağustos’ta Çin’de düzenleyecek. Şirketin Mi Mix 4 ile birlikte yeni nesil Mi Pad 5 serisi tabletlerini de piyasaya süreceği söylendi. Şimdi şirket, resmi Weibo hesabında yayınlanan bir tanıtım posteri aracılığıyla 10 Ağustos’ta Mi Pad 5 tabletini piyasaya süreceğini resmen onayladı. 

Webio aracılığıyla paylaşılan tanıtım görüntüsü, Mi Pad 5’in ince bir kare kenarını ve parlayan ekranda kalem benzeri bir Apple Pencil yazısını sergiliyor. Xiaomi’nin kalemi tabletle birlikte mi paketleyeceği yoksa ayrı mı satacağı belirsizliğini koruyor. Ancak bu, Mi Pad 5’in ekran kalemi desteğiyle geleceğini doğruluyor.

Görüntü, kalem desteği ve düz kenarların yanı sıra cihazın metal bir yapıya sahip olacağını da ortaya koyuyor.

Mi Pad 5 serisi: Beklenen özellikler

Xiaomi’nin Mi Mix 4 ile birlikte 10 Ağustos’ta Mi Pad 5 tabletinin üç modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modeller Mi Pad 5, Mi Pad 5 Lite ve Mi Pad 5 Pro’yu içerecek. Tüm tabletler, 120Hz yenileme hızına ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 10.9 inç IPS LCD ekrana sahip olacak.

Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro’nun Qualcomm Snapdragon 870 SoC tarafından destekleneceği bildirilirken, Mi Pad 5 Lite’ın Qualcomm Snapdragon 860 SoC tarafından destekleneceği bildiriliyor.

Tabletlerden biri, çift 4.260 mAh pil ile 3C’de onaylanmıştır, yani toplam şarj 8.520 mAh’dir. Sızan görüntüler, Mi 11’e benzer bir kamera modülünü sergiliyor. Ayrıca, Samsung Galaxy Tab S serisine benzer, kalem için kılıflı bir klavye kapağı da olacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %