Xiaomi

Xiaomi Mi 12 Çıkış Tarihi Ve Sızıntıları

Xiaomi Mi 12’nin geliştirilme aşamasında olduğunu ve akıllı telefonun özelliklerinin de internete sızdırıldığını zaten biliyoruz. Şimdi, en son sızıntılar, yaklaşmakta olan amiral gemisi modelinin lansman zaman çizelgesine dair ipuçları veriyor. Mi 12’nin planlanan lansmanından önce gelmesi beklenen Quardcomm’un en yeni işlemcisi olacak Snapdragon 895 yonga seti ile çalışacağı söyleniyor.

Xiaomi Mi 12 Lansman Zaman Çizelgesi

Gizmochina raporuna göre, Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 895 yonga setini Aralık ayı başlarında tanıtacağını belirtiyor. Yaklaşan amiral gemisi yonga setinin Samsung tarafından üretilecek bir 4nm yonga seti olduğu söyleniyor. Ayrıca 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen Snapdragon 895 Plus da olacak.

Snapdragon 895 yonga seti Aralık başında gelmesi bekleniyor. Yaklaşan Mi 12’nin bu yılın sonuna kadar duyurulacağına inanılıyor. Ancak Qualcomm henüz bunu doğrulamadı. 

Xiaomi Mi 12: Ne Beklemeli?

Yaklaşan Mi 12 serisinin de selefi gibi bir Pro ve Ultra modeli içermesi bekleniyor. Özellikler söz konusu olduğunda, Mi 12’nin selfie kamerası için tek bir delikli kavisli bir ekran paneline sahip olduğu söyleniyor.

Ayrıca, yaklaşmakta olan akıllı telefonun Samsung ve Olympus’tan 200MP birincil kamera ile gönderileceğine dair söylentiler var. Kamera modülünün ayrıca 16’sı 1 arada piksel gruplama teknolojisini kullandığı söyleniyor. 

Xiaomi Mi 12 Yenilikleri

Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonunun tam özelliklerini bilmiyoruz. Yeni işlemci ve 200MP ana lensin yanı sıra, Xiaomi’nin önceki model gibi başka yükseltmeler de getirmesini bekliyoruz. Hatırlamak gerekirse, Mi 11 Ultra, OLED teknolojisine dayalı olarak arkada 1,1 inç boyutunda ikincil bir ekranla birlikte gelecek.

Ek olarak, Xiaomi kısa süre önce 200W HyperCharge hızlı şarj ve 120W kablosuz hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Şirketin bunlardan herhangi birini yaklaşan amiral gemisi cihazında kullanmasını bekleyebiliriz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %