Xiaomi

Xiaomi Mi 11 Lite Sızdırıldı

Xiaomi Mi 11 tanıtımından bir kaç gün sonra Mi 11 Pro hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Pro sürümünün daha özellikleri netleşmeden ilginç bir gelişme yaşandı ve Mi 11 Ailesinden yeni bir akıllı telefon daha sızdırıldı. Bu kez Xiaomi Mi 11 Lite versiyonu geliyor.

Amiral gemisi modellerin uygun fiyatlı versiyonu olacağı iddia edilen Lite versiyonun görseli geldi ve bazı teknik donanım bilgileri de paylaşıldı.

Xiaomi Mi 11 Lite Özellikleri

Telefonun ön paneli, daha düz ekranın kullanıldığı görmekteyiz. Çerçevesi ile Mi 11 ailesi ile aynı gibi gözükmekte. Ekran bölümünde kamera yerleşiminde herhangi bir değişime gidilmemiş

Cihaz hali hazırda Ekran üzeri kamera kullanımına devam edecek. Arka tarafta kamera yerleşimi ise Mi 11’e çok benzer ama daha ufak bir kamera paneli kullanılacak.

Tasarım genel anlamda Mi 11 ailesine benzerlik gösterse de ufak tefek farklılıklar gözden kaçmakta, Cihazın teknik özellikleride şu şekilde;

İşlemci gücünü Snadpragon 732G alması planlanıyor, Grafik işlemci ise Adreno 618 grafik birimi kullanacak. Cihaz aynı zamanda 6 GB RAM ile gelmesi beklenmektedir. Bu özelliklerin tamamı Xiaomi POCO X3 de bulunduğunu da belirtmek istiyorum.

Ekran kısmına gelince de telefonda IPS LCD ekran kullanılacağı ve 120 Hz yenileme hızının yanında FHD+ çözünürlük değerinin de sunulacağı söyleniyor.

64 MP ana kamera + 8 MP ikinci kamera ve 5 MP üçüncü arka kamerası ile tam bir orta segment’e hitap edecek.

Pro modelin tanıtımının Şubat ayında yapılması bekleniyordu. Muhtemelen bu telefon için de tanıtım Şubat ayı içerisinde yapılacaktır. Pro ile Lite versiyonun aynı etkinlik kapsamında duyurulması çok büyük bir ihtimal. Fiyat açıklamaları için de bu tanıtım önemli olacak ama tabii ki şunu tahmin edebiliyoruz ki yeni akıllı telefon daha uygun fiyatlı olacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
1

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %