Xiaomi

Xiaomi Mi 10i 5G Sizlerle

Xiaomi Mi10 Youth Edition Receives Stable Android 11 Stable  Update

Xiaomi Mi 10i 5G akıllı telefonu sessiz bir şekilde duyuruldu. Hindistan içerisinde yapılan etkinlikle duyurulan yeni akıllı telefon, alıştığımız Xiaomi standartlarını bir kez daha karşımıza getirmiş oldu. Mi 10 serisi için de son nefes olarak gösterebileceğimiz telefon hakkında paylaşılan özelliklere bir göz aralım

Xiaomi Mi 10i 5G Tasarımı, Kamerası ve Diğer Teknik Detayları

Tasarım çizgisi mevcut Mi 10 serilerinden biraz ayrılmış durumda. Mi 10 serilerinden farklı olarak kamera yerleşimi daha çok Redmi modeline benziyor.

Yuvarlak kamera alanı içerisinde simetrik bir şekilde dizilmiş olan kameralar ile Bu tasarıma alıştığız. Ön tarafta ise ekran üzerinde kamera tasarımının kullanıldığını biliyoruz. Aynı şekilde ekran üzerinde kamera kullanımı devam etmiş. Geri kalan tasarım çizgilerini siz görsellerden inceleyin

Xiaomi Mi 10i 5G

Teknik kısma geçiş yapıldığında, Xiaomi Mi 10i 5G modeli için işlemci tercihinde bir değişiklik yapıldığını görüyoruz. Snapdragon 750G serisi işlemcilerden güç alan model, oyun özel bir işlemci sunuyor. 5G desteği var ama buradaki “G”, Gaming ifadesini gösteriyor. 2.2 GHz Kryo 570 çekirdekle performans gösteren işlemci, toplamda 6 adetten verimlilik çekirdeği sunuyor.

Oyun serisi işlemcinin en iyi yanı ise Adreno 619 gibi başarılı bir grafik birimine yer vermesi Bu da telefonun oyun ve grafik performansını öne çıkarıyor.

Xiaomi Mi 10i 5G

İşlemcinin yanında 6/8 GB seçimli RAM kapasitesi olduğunu da belirterek, ekran özelliklerine hızlı bir geçiş yapalım. Ekran özelliklerine baktığımızda telefonun 6.67 inçlik bir panele sahip olduğu bildirildi. FHD+ çözünürlük sunan ekran IPS LCD sahip  yenileme hızımız da 120 Hz olarak beliriyor.

Kamera kısmında 108 MP ana kamera kullanıma devam ediyor. Bu kameraya eşlik eden 8 MP değerinde ultra geniş kamerası ve 2 MP + 2 MP derinlik ile makro çekim kamerası bulunuyor. Kamera dizilimi amiral gemisi hissi yaratıyor. Ön kısımda da 16 MP özçekim kamerası olduğunu unutmayalım.

Xiaomi Mi 10i 5G

Xiaomi Mi 10i 5G  7 Ocak’ta satışa sunulacak. Telefonun fiyatı en düşük sürümü 287 dolar, en yüksek RAM kapasitesi sev depolama alanında sahip modeli ise 328 dolar fiyatlandırılıyor

Özellikler :

  • Ekran: 6.67 inç IPS ekran çözünürlük FHD+
  • Kamera: 108 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP arka ve 16 MP ön kamera
  • İşlemci: Snapdragon 750G
  • Batarya: 4820 mAh değerinde ve 33W hızlı şarj desteği

Tepkiniz ?

Mükemmel
3
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %