Xiaomi

Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır ?

En son MIUI Güncellemesinden sonra, birçok kullanıcı MIUI12 cihazında geliştirici seçenekleri bulmakta zorlanıyor. MIUI12 cihazlarında geliştirici seçeneğini etkinleştirmek için sizlere adım adım kılavuz hazırladık.

Geliştirici Seçenekleri Nelerdir?

Geliştirici seçenekleri, telefonunuzun USB Hata Ayıklama, OEM Engelleme, Grafik Sürücüsü Tercihleri, Bluetooth Haritaları ve Ekranınızda Dokunmaları Gösterme gibi varsayılan ayarlarını yapılandırmanıza ve değiştirmenize olanak tanır.

Geliştirici seçeneklerini kullanarak, masaüstüne bağlanarak telefonlarınızı rootlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun USB bağlantılarını iptal edebilir, Telefonunuzun arka planda işlem sınırlamasını izleyebilir, GPU ve Donanım oluşturmayı engelleyebilirsiniz. Ancak bu gönderide, MIUI12 destekli cihazlarınızda geliştirici seçeneğini nasıl etkinleştirebileceğiniz konusunda size rehberlik ediyoruz.

MIUI12’de Geliştirici Seçeneğini Etkinleştir

MIUI12 cihazınızda geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için bu adım adım kılavuzu izleyin↓

  1. Telefonunuzun ayarlarına gidin ve Telefon Hakkında Seçeneğine tıklayın.
  2. Ok İle gösterilen yeri yani Şimdi MIUI Sürüm yazan yeri yavaş yavaş 7-10 kez dokunun(Tıklayın).
    Şimdi ekranınızın altında ‘Artık bir geliştiricisiniz’ bir açılır pencere göreceksiniz. Bu, telefonunuzda geliştirici seçeneğinin etkin olduğu anlamına gelir. 
  1. Telefonunuzun ayarlarına tekrar gidin ve Ek Ayar Seçeneğini bulun ve tıklayın.
  2. Şimdi aşağı kaydırın ve en altta Geliştirici Seçenekleri olduğunu görün. Etkinleştirmek ve Devre Dışı Bırakmak İçin Üzerine Tıklayın.
  3. Artık geliştirici seçeneğinizin değiştirildiğini görebilirsiniz; bu, telefonunuzda geliştirici seçeneğinin etkinleştirildiği anlamına gelir. Geliştirici seçeneğini değiştirerek devre dışı bırakabilirsiniz..

Xiaomi MIUI12’de Geliştirici Seçeneğini Devre Dışı Bırakma

  1. Geliştirici seçenekleri menüsünde en üste görüldüğü gibi Etkinleştirilmiş şekilde görülecektir. Siz bunu kapattığınız taktirde devre dışı olacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %