Xiaomi

Xiaomi Ekran Altı Kameraya Sahip Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, uygun fiyatlı segmentte bir marka olarak başarılı bir performans sergiliyor ancak şirket, bir süredir bazı üst düzey akıllı telefonlarla kitlelere sunum yapıyor. Mi 11, şu anda Xiaomi’nin piyasadaki en premium akıllı telefon serisidir. Ancak, marka halihazırda bir dizi başka amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Yeni bir rapor, K8 ve J18s kod adlı iki Xiaomi cihazının geliştirilmekte olduğunu gösteriyor. Yaklaşan her iki premium akıllı telefon da, şirketin ekran içi kamera modülüne sahip ilk akıllı telefon olacak. İkincisinin özellikleri de katlanabilir bir tasarımla birlikte öne çıkacak. Şirket şimdi Samsung’un Galaxy Fold’a rakip olmaya hazır mı?

J18’lerin Mi MIX Fold üzerinde ince değişikliklerle geldiği söyleniyor. İkincisi, bu yılın başlarında şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonu olarak giriş yaptı. J18’ler büyük olasılıkla aynı katlanabilir tasarıma sahip olacak ve ana vurgu ekran içi kamera olacak.

Şirket, geçen yıl gelecekteki amiral gemilerinde kullanmayı planladığı ekran içi kamera teknolojisini çoktan sergiledi. Bu teknoloji, kameranın kalan ekran yüzeyiyle aynı piksel yoğunluğunu üretmesine olanak tanır. Bununla birlikte, selfie kamerası doğrudan görüş alanında değildir ve tam görünüm / çentiksiz bir tasarıma izin verir. Mi MIX Fold’a benzer şekilde, J18’ler de 90Hz’lik bir dış ekrana sahip olacak; ancak, iç ekran artık 60 Hz yerine daha yüksek 90 Hz yenileme hızını da destekleyecektir.

Sızıntı, ekran boyutuyla ilgili herhangi bir özel ayrıntıdan bahsetmedi. Ancak, J18’lerin Mi MIX Fold’un yükseltilmiş bir versiyonu olarak piyasaya sürüleceği görülüyor, 8.01 inç ve 6.50 inç birincil ve ikincil ekran bekleyebiliriz. J18’lerin ayrıca 108MP ana sensöre sahip olacak üç lensli bir arka kamera modülü ile donatıldığı söyleniyor. Kamera kurulumu ayrıca bir ultra geniş açılı sensör ve 3x optik yakınlaştırmalı bir sıvı mercek içerecek.  

Xiaomi, Mi MIX Fold şeklinde Galaxy Fold ile rekabet edecek oyuncusuna zaten sahip. Yaklaşan J18s katlanabilir telefon, önceki nesil modele göre bazı önemli yükseltmelerle öne çıkıyor. Şu an itibariyle cihazın adı bir sır olarak kalıyor ancak özelliklerine bakıldığında Galaxy Fold’un değerli bir rakibi gibi görünüyor. Ayrıca, ekran içi kamera, bu piyasadaki diğer katlanabilir akıllı telefonlara göre bir avantaj sağlayacak.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %