Xiaomi

Xiaomi 200W HyperCharge Akıllı Telefonu Sadece 8 Dakikada Şarj Ediyor

Son birkaç yılda, Xiaomi, Oppo gibi Çinli markalar akıllı telefonların hızlı şarj edilmesini başka bir seviyeye taşıdı. Xiaomi şimdi 4.000 mAh pili 8 dakika içinde tamamen şarj ettiğini iddia eden 200W HyperCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Bunun yanı sıra marka, aynı pil kapasitesini sadece 15 dakikada tamamen şarj ettiğini iddia eden 120W kablosuz hızlı şarj teknolojisini de getirdi.

Xiaomi, her iki şarj teknolojisini de duyurmak için Twitter’a başvurdu. Marka ayrıca, 4.000 mAh pilli bir akıllı telefonun bu yeni teknolojilerle ne kadar hızlı şarj olduğunu gösteren bir video paylaştı. Mi 11 Pro akıllı telefonun özel bir yapısı kullanılarak gösterilmiştir.

Videoya göre, telefonun yüzde 10’unu şarj etmek sadece 44 saniye, yüzde 50’ye kadar şarj etmek sadece üç dakika ve 200W kablolu şarj teknolojisi ile yüzde 100’ü şarj etmek 8 dakikadan az sürüyor.

Öte yandan, 120W kablosuz hızlı şarj ile akıllı telefon, pilinin yüzde 10’unu bir dakikada, yüzde 50’sini yedi dakikada, yüzde 100’ünü sadece 15 dakikada şarj ediyor.

Hangi Cihazlarda Kullanılacak?

Marka şu an için bu yeni teknolojileri alacak herhangi bir cihaz ismi paylaşmadı. Hatırlamak gerekirse, marka geçen yıl amiral gemisi bir teklif olan Mi 10 Ultra akıllı telefon ile 120W hızlı şarjı tanıttı. 120W hızlı şarj, Mi 10 Ultra’nın yüzde 100 pilini şarj etmek için yalnızca 23 dakika sürer.

Bunu göz önünde bulundurarak, markanın yaklaşmakta olan amiral gemisi cihazlarının her iki yeni şarj çözümünü de alacağını umuyoruz. Şu andan itibaren Xiaomi, Mi Pad 5, Pad Pro ve başka bir modelden oluşması beklenen Mi Pad 5 serisi üzerinde de çalışıyor. Markanın bu üniteler için 120W kablosuz hızlı şarjı da kullanmasını bekliyoruz. Ancak, herhangi bir resmi bilgi ortaya çıkana kadar bunu bir miktar tuzla almanızı öneririz.

Hızlı şarj rekabetinde Xiaomi’yi sadece Oppo ve Realme yenebilir. Ancak Xiaomi artık 200W HyperCharge hızlı şarj teknolojisiyle listenin başında yer alacak. Oppo ve Realme’nin herhangi bir hızlı şarj teknolojisi başlatma planı olup olmadığı hakkında hiçbir bilgi yok. Şu anda, Realme’nin 125W UltraDART şarjı ve Oppo’nun 125W Flaş Şarjı, 4.000 mAh pili 20 dakika içinde tamamen şarj ettiğini iddia ediyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %