Microsoft

Windows 7’den Windows 11’e Yükseltme Temiz Kurulum Gerektirebilir

Lenovo web sitesinde Windows 11 ile ilgili bir sayfa, Windows 7 kullanıcılarının Microsoft’un en son işletim sistemine yükseltmek için temiz bir kurulum gerçekleştirmesi gerekebileceğini ortaya çıkardı.

Söylendiler, birçok kullanıcının Windows 11 donanım özellikleriyle ilgili farklı bilgilerle Windows 11’e nasıl yükseltileceğini düşündüğü bir zamanda geldi.

Windows 7 Kullanıcıları, Windows 11’e Yükseltmek İçin Temiz Kurulum Yapması Gerekecek

Lenovo, Windows 11 SSS sayfası, Windows 11 yükseltme yoluna ilişkin birçok soru cevapladı.

“Şirketimde hala bazı Windows 7 aygıtları var. Donanım tabanını karşılıyorlarsa, bunlar doğrudan Windows 11’e yükseltilebilir mi?” sorusuna Lenovo, “Donanım gereksinimlerini karşılayan Windows 7 aygıtları için temizlemeniz gerekecek” yanıtını veriyor. doğrudan Windows 11’e gitmek için yükleyin veya yeniden yükleyin.”

Microsoft bu ifadeyi henüz doğrudan doğrulamamış olsa da, çoğu için Lenovo’nun temiz kurulum gereksinimini açıklaması sürpriz değil.

Diğer Windows sürümlerinin mevcut kullanıcıları için olduğu gibi, Windows 7’den Windows 11’e yükseltme hala ücretsizdir. Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için yapılandırma anahtarlarının tümü yeni işletim sisteminde bulunur. Ancak, Windows 11 yükleme işlemi sırasında yeni işletim sisteminizi doğrulamak için mevcut Windows 7 ürün anahtarınıza ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca Microsoft, “Ücretsiz yükseltme teklifinin uygun sistemler için belirli bir bitiş tarihi olmadığını” da onayladı. Ayrıca, şirket “ücretsiz teklif için desteği eninde sonunda sona erdirme hakkını saklı tutar” ve “bitiş tarihi, genel kullanıma sunulmasından itibaren bir yıldan daha erken olmayacaktır.”

Windows 7 Kullanıcıları Windows 11’e Yükseltebilir mi?

Microsoft ayrıca, Windows 7 kullanıcılarına programlarının ve uygulamalarının Windows 11’de çalışmaya devam edeceğine dair güvence vermek için harika açıklamalarda bulundu.

Microsoft, eski işletim sistemlerinden en son sürüme güncellemesi için birçok insanı ikna etmek için Windows 10 ile uyumlu bir çaba sarf etti. O zaman bile, birçok Windows 7 kullanıcısı, Windows 7 işletim sistemine bağlı kalmayı tercih ederek yükseltmeyi reddetti.

Şimdi, Windows 11, Windows 10’un piyasaya sürülmesinden altı yıl sonra geliyor ve Windows 7 desteği tamamen sona erdi, bu da işletim sistemini çoğu günlük işlem için tehlikeli bir teklif haline getiriyor.

Ancak Microsoft, Windows 11’i Windows 7 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olarak sunsa bile, bazı kullanıcılar ve işletmeler, kullandıkları ve ihtiyaç duydukları belirli yazılım veya hizmetler Windows’un daha modern bir sürümüne geçmediği için yine de geçiş yapmayacaktır.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %