Microsoft

Windows 11 Lite ISO İndir

Birkaç ay önce Microsoft, Windows 11’i birçok yeni özellik ve kullanıcı arabirimi geliştirmesiyle başlattı. Yeni işletim sistemi dokunmatik ekranlı cihazlarla çalışmak üzere tasarlandı ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Windows 11 çok sayıda optimizasyonla birlikte gelir ancak aynı zamanda çok fazla kaynak gerektirir ve bu işletim sistemi eski dizüstü bilgisayarlar veya bilgisayarlar için önerilmez. Windows 11’i seviyorsanız ancak bilgisayarınız minimum gereksinimleri karşılamıyorsa bu kılavuz tam size göre. Bugün Windows 11’in en hafif yapısını paylaşacağız, en eski sistemlerde bile çalışabilir. O halde PC’nize Windows 11 Lite yükleme kılavuzuna geçelim.

Bilgisayarınıza Windows 11 Lite yükleyin (2022)

Windows 11 Lite, düşük profilli makineler için hizmetleri kaldırmak veya durdurmak için özelleştirilebilir, Windows 11 tabanlı resmi bir yapıdır. Win 11 lite arayüzü, Windows 11’e neredeyse benzer. Ayrıntılı bir indirme ve kurulum kılavuzu paylaşacağız, bu nedenle aşağıda belirtilen kılavuzları takip edin.

Windows 11 Lite nedir

Windows’un bu sürümü 22000 sürümünü temel alır ve TeamOS tarafından geliştirilmiştir. Onlar özel bir Windows geliştirici ekibidir, Tüm gereksiz dosyaları ve normal kullanıcıların ihtiyaç duymadığı şeyleri bozarlar. Ayrıca Windows Defender, Xbox Service ve hatta Microsoft Store gibi önceden yüklenmiş tüm uygulamaları kaldırın. Düşük kaynaklarla bile Win 11 Lite’ın daha iyi çalışmasını sağlarlar. Windows 11 Lite sürümü, özellikle düşük kaliteli bilgisayarlarda oyun performansını artırmak için Windows 11’in değiştirilmiş sürümüne dayanmaktadır.

Lite sürümünün en iyi yanı, yalnızca 256 MB RAM’e sahip bir bilgisayarda iyi çalışabilecek kadar hafif olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Düşük kaliteli makinenizde gecikmesiz performansla daha yüksek hız elde edebilirsiniz.

Windows 11 Lite Güvenli mi

Microsoft’un Windows 11 Lite’ın resmi bir sürümünü geliştirmediğini unutmayın. Win 11 Lite, az sayıda kaynağa sahip (bloatware ve ekstra hizmetler olmadan) yalnızca soyulmuş bir sürümdür. Bu tür özel Windows Lite sürümü ISO, üçüncü taraf geliştiriciler tarafından yapıldığından. Bu nedenle, özgünlük ve gizlilik özellikleri tehlikeye girebilir. Özel Windows Lite derlemesinin hızlı olacağı kesindir, ancak güvenli olup olmadığı belirsizdir.

Windows’u Yüklemek için Ön Koşullar

  • Bu üçüncü taraf pencerelerdir, bu nedenle doğrudan çalışan Windows cihazınıza yükleyemezsiniz. IOS’u aşağıdan indirmeniz gerekiyor.
  • Rufus yazılımını indirin.
  • 4 GB Pendrive’ı alın.

Windows 11 Lite’ı indirin

Windows 11 NASIL BOOT Yapılır adlı makalemize göz atarak USB FLASH Disk oluşturabilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %