Microsoft

Windows 11 Insider Build 25158 Güncellemesi

Yeni bir Windows 11 Insider derlemesi 25158, Dev kanalında Insider’lara sunuluyor. Hatasız bir deneyim için iyileştirmeler ve kararlılık getiren haftalık bir güncellemedir. Dev kanalı için son yapı 25151 29 Haziran’da yayınlandı ve geçen hafta Microsoft , beta kanalında iki yapı yayınladı. Windows 11 Insider Build 25158 güncellemesi hakkında her şeyi öğrenelim.

En son Windows 11 Insider derlemesinin yanı sıra Microsoft, geliştirici kanalından başlayarak Insider’lar için kamera ve medya oynatıcı uygulamaları için yeni güncellemeler yayınlıyor. Yeni kamera güncellemesi, 2022.2206.2.0 sürümü ve medya oynatıcı sürümü 11.2206.30.0 ile birlikte geliyor.

Yeni önizleme yapısının ISO’ları, güncellemeyi manuel olarak yüklemek için kullanıcılar tarafından da kullanılabilir.

Widget’lar için bildirim rozeti

Şimdi yeni özelliklerden bahseden yeni güncelleme, Görev Çubuğundaki widget’lar için bildirim rozeti getiriyor. Ve kullanıcı widget panosuna tıkladığında yeni bilgileri, bildirimleri veya haberleri gösterecektir.

Yeni Arama Simgesi

Microsoft, görev çubuğunda farklı arama simgesi kullanıcı arabirimi türlerini test ediyor. Üç farklı UI formatı vardır. Böylece farklı cihazlar farklı düzenler alacak.

Bu özelliklerin kullanıma sunulması ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya sunulacaktır. Diğer kullanıcılar da yakında bu özelliklere sahip olacak.

Kamera ve Medya Oynatıcı uygulaması güncellemeleri, yapı numarasından bağımsız olarak Dev kanalındaki Insider’lara sunuluyor. Ve diğer kanallara da yayılacak. Yeni kamera güncellemesi, QR kodu ve barkod tarama özelliğini getiriyor. Media Player ise CD kopyalama için destek alır.

En son Windows 11 Insider Preview derlemesi 25158 ile birlikte gelen birkaç iyileştirme ve hata düzeltmesi daha var. Bilinen sorunlar da dahil olmak üzere tam değişiklik günlüğüne buradan göz atabilirsiniz.

Geliştirici kanalına Windows Insider Önizleme Programı’nda katıldıysanız ve Windows 11’de çalışıyorsanız, en son geliştirme önizleme derlemesini alırsınız. Ayarlar > Windows Update > Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Ve oradan yeni yapıyı PC’nize yükleyebilirsiniz.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0 %