Windows 11

Windows 11 Güncellemesi 5 Ekimde Geliyor

Windows 11 PC Health Check uygulaması bir kez daha yayında. Araç, kullanıcıların bilgisayarlarının Windows 11’i yüklemeye uygun olup olmadığını kontrol etmelerine olanak tanır ve artık herkes tarafından kullanılabilir. PC’nizin Windows 11’i yükleyip yükleyemediğini kontrol etmek için Windows 11 PC Health Check uygulamasını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows 11 güncellemesi: Bu ayın başlarında Microsoft, önümüzdeki ay Windows 11 adlı yeni nesil Windows’u piyasaya süreceğini duyurdu. Çıkış tarihi 5 Ekim olarak belirlendi. Resmi sürüm öncesinde teknoloji devi, Windows 11 PC Health Check uygulamasını bir kez daha canlı hale getirdi. 

Windows 11 PC Sağlık Kontrolü uygulaması nedir? Araç, kullanıcıların bilgisayarlarının bir sonraki Windows yükseltmesi için uygun olup olmadığını kontrol etmelerini sağlar. Bu durumda, Windows 11 PC Health Check uygulamasını kullanarak, kullanıcılar bilgisayarlarının Windows 11 olarak adlandırılan yeni nesil Windows’u yüklemeye uygun olup olmadığını öğrenebilecekler

Bilgisayarınızın Windows 11’i yükleyip yükleyemediği nasıl kontrol edilir

Windows 11 PC Health Check uygulaması bu yılın başlarında, Haziran ayında duyuruldu. Microsoft, desteklenen sistemlerle ilgili tartışmaların artmasının ardından araca erişimi kaldırdı. Uygulama tekrar geri getirildi, ancak yalnızca Windows 

Bilgisayarınızın Windows 11’i yüklemeye uygun olup olmadığını kontrol etme aracı artık herkes tarafından kullanılabilir. PC’nizin Windows 11’i yükleyip yükleyemediğini kontrol etmek için Windows 11 PC Health Check uygulamasını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1 : Başlangıç ​​olarak, https://aka.ms/GetPCHealthCheckApp adresindeki resmi web sitesine giderek PC Health Check uygulamasını indirin.

Adım 2 : Ardından, indirilen kurulum dosyasını çalıştırın. Sadece üzerine çift tıklayın ve ekranda gösterilen talimatları izleyin

Not: Yükleme işleminin tamamlanması birkaç dakika sürecektir.

Adım 3 : Kurulum tamamlandıktan sonra aracı PC’nizde açın

Adım 4: Ekranda görüntülenen Şimdi kontrol et seçeneğine tıklayın

Adım 5: Şimdi, PC’nizin Windows 11 işletim sistemini yükleyip yükleyemeyeceğini belirten bir açılır mesaj gösterecektir.

Özellikle, sisteminiz Windows 11’i indirmeye uygun değilse, araç hangi değişikliklerin gerekli olduğunu ve yeni nesil Windows işletim sistemini kurmak için yapmanız gereken her şeyi gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu