Microsoft

Windows 10X Projesi Sonlanıyor Mu ?

Microsoft, kaynaklarını “Sun Valley” adlı yenilenmiş bir arayüz koduyla Windows 10 güncellemesine aktaracağı için, Windows 10X yakın zamanda piyasaya çıkmayacak.

Windows 10X Pazara Çıkmıyor mu?

Microsoft, Windows 10X’in 2021 İlkbaharında çıkacağının söz vermişti.

Ancak planların değiştiği, Görünüşe göre, bunun nedeni Microsoft’un bu yılın sonlarına doğru pike yapmak için planlanan yeni bir Windows varyantı üzerinde çalışmakla çok meşgul olması.

Petri.com’dan bir habere göre :

2021 İlkbaharına girerken, işletim sistemi için planlar yeniden değişiyor. Şirketin planlarına aşina olan kişilere göre, Microsoft bu yıl Windows 10X’i piyasaya sürmeyecek ve bugün bildiğiniz işletim sistemi muhtemelen asla gelmeyecek.

Sonuç olarak, Windows 10X şimdilik arka planda.

Windows 10X nedir?

Windows 10X, Surface Neo (Microsoft’un katlama cihazı), çift ekranlı cihazlar ve diğer çok ekranlı form faktörlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir Microsoft işletim sistemi çeşididir.

İşletim sistemi, temel işletim sistemi özellikleri ve NT çekirdeği dahil olmak üzere temel teknolojileri normal Windows sürümüyle paylaşır. Çift ekranlı telefonlarda ve tabletlerde dokunmatik giriş ve belirli etkileşimler için optimize edilmiş yeniden işlenmiş bir kullanıcı arayüzü ile bunun üzerine inşa edilir.

Windows 10X, ilk olarak Ekim 2019’da Microsoft’un Google’ın Chrome İşletim Sistemine cevabı olarak duyurulmuştu. Ancak yalnızca altı ay sonra Microsoft, Windows 10X’in ilk sürümünün kapaklı dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada bilgisayarlar gibi yalnızca tek ekranlı cihazlarda çalışacağını kabul etti.

Microsoft, Windows 10X’i Bitirdi Mi ?

Ve şimdi bu heyecan verici projenin sonsuza kadar rafa kaldırılmış olabileceğini öğreniyoruz ki bu utanç verici. Bunun, konuya aşina olduğu varsayılan insanlardan gelen bilgilere dayanan bir söylenti olduğunu unutmayın. Microsoft, kendi adına henüz Windows 10X’i terk ettiğini resmi olarak açıklamadı.

Microsoft, masaüstü Windows 10 sürümlerinin görsel bir revizyonunu tamamladıktan sonra Windows 10X üzerinde çalışmanın devam etmesi tamamen mümkündür.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %