Teknoloji

Windows 10 Tablet Modu Nasıl Kapatılır

Windows 10, görev çubuğunuzun sağ alt tarafındaki Bildirim panelinde veya Tablet Modu’nda arama yaparak Ayarlar’da bulabileceğiniz özel bir Tablet Modu ile birlikte gelir. 2’si 1 arada bir cihazınız varsa, Windows 10 varsayılan olarak Tablet Modu olarak başlatılacaktır.

Tablet modunu kullanmak istemiyorsanız veya aşina değilseniz, bu işlevi can sıkıcı bulabilir veya bilgisayarınızı kullanırken zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Neyse ki, tablet modunu kapatma seçeneği var.

Tablet Modu Nedir?

Tablet modu, cihazınızı dokunma için optimize eden kullanıcı dostu bir özelliktir. Etkinleştirdikten sonra fareye veya klavyeye ihtiyacınız yoktur. Tablet modu açıldığında, tüm uygulamalar tam ekran modunda açılır ve simge boyutu küçültülür.

Döndürebilen veya 2’si 1 arada ekranı olan bir cihazınız varsa Windows 10 Tablet modu çok yararlı olabilir. Birçok kullanıcı tablet modunun çalışmadığından şikayetçi; bunun nedeni, cihazlarının ekranın dokunmatik özelliğini desteklememesidir.

Ayrıca, Windows 10 Ayarlarından Tablet modunu özelleştirebilir veya Tablet modunu tamamen kapatabilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

Windows 10’da Tablet Modu Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bilgisayarınızda Windows 10 Tablet modunu devre dışı bırakmak için, görev çubuğunuzun sağ alt tarafındaki işlem merkezini tıklayın.(Kırmızı ile işaretli alanı tıklayın)

 Mavi ile vurgulanan Tablet modunu kaldırın, ardından devre dışı bırakmayı seçin. (Açık yazan yeri tıklayın ve kapalı olacaktır.)

Kapatmak için Tablet modu simgesine dokunmanız yeterlidir.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %