Microsoft

Windows 10 Artık 1,3 Milyar Aktif Cihaza Yüklendi

Windows 10, dünyadaki en popüler işletim sistemlerinden biridir, ancak onu tam olarak kaç cihazın kullandığını söylemek zordur. Dünya çapında kaç bilgisayarın Windows 10 kullandığını merak ettiyseniz, Microsoft, 1.3 milyar cihazın en son işletim sistemini kullandığını ortaya çıkardı.

Microsoft’un Windows 10 İle Büyük Başarısı

Microsoft, İstatistiği Kazanç Bülteni FY21 Q3’te bildirdi. Rapor birçok ilginç istatistik içeriyor ve Microsoft için gelirde sağlıklı bir büyüme olduğunu gösteriyor.

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, gelir artışlarının pandemi sayesinde hızlanan “dijital benimseme eğrileri” nedeniyle olduğunu söyledi. Bu, COVID-19’un yazılım devine zarar vermekten daha fazla fayda sağladığını gösteren, yılın başlarında gördüğümüz olumlu istatistiklerle doğru geliyor.

İnsanlar bağlantıda kalmak, üretken olmak ve güvende kalmak için Windows PC’lere her zamankinden daha fazla başvuruyor. Windows 10 şimdi 1,3 milyardan fazla aylık aktif cihaza sahip. Ve Microsoft 365 Tüketici ilk kez 50 milyon aboneyi aştı.

Bu nedenle, dünya pandeminin ekonomik etkilerinden muzdaripken, Microsoft evdeki çalışanlara hizmetler sunarak kendisi için çok iyi durumda görünüyor.

Evden Çalışma Dünyasında Microsoft’un Kazançları

Koronavirüs hepimizi evden çalışmaya zorladıktan sonra Microsoft, Windows 10 gibi ürünlerinden artan kazançlar gördü. Şirket şu anda aylık 1.3 milyar aktif Windows 10 cihazı olduğunu ve bu sayının muhtemelen bundan sonra artacağını doğruladı.

Aslında, Microsoft’un sorunu insanların Windows 10’u kullanmasını sağlamak değil; insanların onu güncellemesini sağlıyor. Microsoft’un hatalı güncelleme geçmişinin, “amacını görmeyen” kişilerle birleşmesiyle, çoğu kullanıcı Windows 10 PC’lerini en son yamalarla güncellemiyor.

Tepkiniz ?

Mükemmel
0
Beğenmedim
0
Sıkıcı
0
Zor
0
İlginç
0

Yorumlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %